Puzio pierwszym zdobywcą Pucharu Polski FMX!!!

W minioną sobotę w Częstochowie odbyła się czwarta, finałowa, runda Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie. Równolegle rozegrano także zawody o Puchar Prezydenta Miasta. W obu konkursach triumfował Artur Puzio, który swoim zwycięstwem przypieczętował wygraną w całym cyklu Skillz Up Cup.

Finałowa runda Pucharu Polski FMX Skillz Up Cup w Częstochowie.
fot. Sportainment

Pomimo niesprzyjających warunków meteorologicznych zawody odbyły się niemal zgodnie z planem. Zawodnicy nie dali za wygraną i zmagając się z podmuchami wiatru dzielnie walczyli o ostatnie w tym sezonie punkty pucharowe. Rywalizację w Pucharze Polski stoczyli Artur Puzio, Michał Daciuk i Piotr Potaczało. W zawodach o Puchar Prezydenta Miasta poza wymienioną trójką wystartowali dodatkowo Bartek Bułaś i debiutujący w zawodach Jasiek Kaszuba.

Ze względu na wiatr nie udało się zawodnikom wykonać wszystkich zaplanowanych tricków, ale licznie zgromadzona publiczność i tak nie mogła narzekać na brak adrenaliny. Riderzy dawali z siebie wszystko, na ile tylko ich własne bezpieczeństwo na

Finałowa runda Pucharu Polski FMX Skillz Up Cup w Częstochowie.
fot. Sportainment

to pozwalało. Zarówno rundę Pucharu Polski, jak i zawody o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa wygrał Artur Puzio, który mimo słabego przejazdu kwalifikacyjnego, w finale poprawnie wykonał wszystkie zaplanowane tricki. Drugie miejsce zajął Michał Daciuk, który po ostatnich intensywnych treningach wraca do bardzo dobrej formy. Obaj zawodnicy jeżdżą w barwach DareDevilFMX Team. Trzecie miejsce przypadło w udziale Piotrowi Potaczało.

Ze względów bezpieczeństwa nie rozegrano tym razem konkursu Inter Motors Best Whip, a konkurs otoMoto Best Trick, który ostatecznie wygrał Michał Daciuk, został przerwany ze względu na wypadek Artura Puzio. Pomimo tego, że upadek wyglądał fatalnie, szczęśliwie Arturowi nic się nie stało i po badaniach został wypuszczony ze szpitala.

Po czterech rundach historyczny, pierwszy Puchar Polski pojechał z Arturem Puzio do Barcina. Drugie miejsce w generalce zajął Piotr Potaczało a trzecie Michał Daciuk.

Poza zawodami FMX widzowie mogli obejrzeć trening Marcina Łukaszczyka, który kręcił Backflipy z kombinacjami do basenu z gąbkami, popisy stunterów z grupy Shocker oraz Andiego Mancina driftującego swoim Evo.

Zawody w Częstochowie zakończyły cykl rozgrywek Pucharu Polski FMX SKillz Up Cup 2011. Każda z

 

 

Finałowa runda Pucharu Polski FMX Skillz Up Cup w Częstochowie.
fot. Sportainment

czterech rund była dla zawodników inna i stawiała przed nimi nowe wyzwania. Rywalizacja w różnych warunkach pozwoliła im na nabranie doświadczeń i podniesienie swoich umiejętności.

 

Wyniki Skillz Up Cup Częstochowa

1. Artur Puzio
2. Michał Daciuk
3. Piotr Potaczało

otoMoto Best Trick

1.Michał Daciuk

Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa

1. Artur Puzio
2. Michał Daciuk
3. Piotr Potaczało
4. Bartek Bułaś
5. Jasiek Kaszuba

Klasyfikacja generalna Skillz Up Cup 2011

1. Artur Puzio 76 pkt
2. Piotr Potaczało 62 pkt
3. Michał Daciuk 48 pkt
4. Bartek Ogłaza 40 pkt
5. Damian Czudak 40 pkt
6. Darek Kłopot 28 pkt

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze