Puchar Kobiet Motocaina.pl w Warszawie!

Już 23 października kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl wspólnie z Automobilklubem Polskim organizuje samochodowe zawody dla pań - amatorek, w których najcenniejszą nagrodą będzie honorowy przejazd kultowym odcinkiem specjalnym na ul. Karowej w Warszawie, podczas grudniowego Rajdu Barbórka!

Magda Becella – dotychczasowa liderka pucharu we Wrocławiu.
fot. Maciej Niechwiadowicz

Aby wziąć udział w Pucharze Kobiet Motocaina.pl należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny w materiałach dodatkowych poniżej) i przyjechać w sobotni poranek 23 października na teren Automobilklubu Polskiego przy ul. Powstańców Śląskich 127 (płyta lotniska Bemowo, wjazd od ul. Piastów Śląskich) sprawnym technicznie samochodem, w którym jest opłacone OC i NW. Tylko tyle, aby wystartować w pierwszych zmaganiach samochodowych dla kobiet!

Jak się zgłosić do PK Motocaina.pl krok po kroku, przeczytasz tutaj.

Dla pań, które nie dysponują własnym kaskiem, przewidziałyśmy ich wypożyczenie. Każdej z uczestniczek zrobimy profesjonalne zdjęcia na pamiątkę.

Kto może wziąć udział?
W PK Motocaina.pl mogą uczestniczyć panie, które nigdy nie brały udziału w jakichkolwiek wyścigach, czy rajdach samochodowych. Przyjmujemy zgłoszenia dwuosobowych załóg kobiecych, lecz w indywidualnych przypadkach dopuszczone będą starty jednoosobowe oraz udział w Pucharze dwóch konkurentek, które mogą rywalizować i przejechać wszystkie próby tym samym samochodem (zostaną sklasyfikowane oddzielnie). Zawodniczki z licencjami będą mogły wystartować w klasie gość. Przewidujemy 4 próby na Bemowie oraz 2 na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – wszystkie stopniem trudności będą dostosowane do umiejętności zupełnych amatorek.

fot. Motocaina

Planujemy także dodatkowe zmagania, o których będziemy informować już wkrótce (m.in. przejazd tym samym modelem samochodu – autem sponsora zawodów itp). Każdą próbę można będzie przejść na piechotę przed rozpoczęciem rywalizacji.

„Wisienki na torcie”
Podczas Pucharu Kobiet Motocaina.pl swoje umiejętności akrobatycznej jazdy na motocyklu zaprezentują dwie najlepsze polskie stunterki: Ewa Pieniakowska i Monika Koch, a także jedyna startująca obecnie w zawodach driftingowych kobieta – Karolina Pilarczyk, w swoim BMW E36 z monstrualnym silnikiem od Corvetty. Zmagania pań amatorek będą obserwować także inne, bardziej doświadczone reprezentantki płci pięknej, które biorą udział w przeróżnych dyscyplinach sportów motorowych.

Klasy:
1. klasyfikacja generalna,
2. klasa do 1500 cm3 pojemności silnika,
3. klasa powyżej 1501 cm3 pojemności silnika,
4. klasa gość

Liczba miejsc ograniczona.

Harmonogram zawodów Puchar Kobiet Motocaina.pl, 23 października 2010 r.:
9.00 – 9.30 odbiór (techniczny, pobranie naklejek patrona medialnego Motocaina.pl oraz sponsorów wydarzenia, agendy zawodów, wszelkich dokumentów, m.in. planu dojazdu do CSP Legionowo);
9.45 odprawa;
10.00 start 1 próby na Bemowie;
11.00 start prób w CSP Legionowo;
12 – 14.00 przerwa obiadowa (dla zawodniczek catering w cenie wpisowego)
13 – 14.00 próby dodatkowe
14.00 start ostatnich prób na Bemowie
16.00 zakończenie zawodów
18.00 podanie wyników nieoficjalnych – Automobilklub Polski ul. Pańska 85, Warszawa
18.30 ogłoszenie wyników oficjalnych i ceremonia rozdania pucharów nagród
18.45 – 20.00 poczęstunek, wywiady, autografy

Przejazdy pokazowe Ewy Pieniakowskiej, Moniki Koch, Karoliny Pilarczyk odbędą się tylko na autodromie lotniska Bemowo. O godzinie tych prezentacji poinformujemy niebawem.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania paniom i oglądania show – wstęp bezpłatny.

Więcej szczegółów na www.motocaina.pl wkrótce!

Kontakt:
Katarzyna Frendl
redakcja@motocaina.pl 
602 624 140

Magdalena Wilk
wilk@motocaina.pl 
502 262 964  

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

WOW! Babeczki będą się ścigać! Muszę to zobaczyć!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

WOW! Babeczki będą się ścigać! Muszę to zobaczyć!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze