Puchar Kobiet Motocaina.pl

Już w nadchodzący weekend odbędzie się pierwsza eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl - to przedsięwzięcie dedykowane wyłącznie Paniom za kierownicą. Gwarantuje adrenalinę i zabawę amatorkom, które nie boją się nowych wyzwań i chcą rozwijać swoje umiejętności efektywnego i sportowego prowadzenia samochodu.

Zawody odbywają się w ramach sprintu Niskie Łąki Cup we Wrocławiu. Sponsorem i patronem medialnym Pucharu jest kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl – poświęcony w dużej mierze udziałowi płci pięknej w sportach motorowych. Organizatorką Pucharu Motocaina.pl jest Paulina Przydryga, znana z aranżowania profesjonalnych zawodów w regionie dolnośląskim. Przy obsłudze technicznej konkurencji oraz przy oprawie medialnej również pracują kobiety.

fot. szczepanrally.com

– Puchar Kobiet Motocaina.pl powstał jako przedsięwzięcie rozpoczynające cykl tego typu imprez w całym kraju. Wiemy, że kobiety za kierownicą inaczej rywalizują między sobą mając za przeciwniczkę inną, równą sobie zawodniczkę, a inaczej, kiedy konkurentami są mężczyźni. Do tej pory bardzo sporadycznie kobiety startowały w różnego typu samochodowych zmaganiach, w których niezwykle rzadko miały możliwość mierzyć się z innymi paniami we własnej, oddzielnej klasie – mówi Katarzyna Frendl, redaktor naczelna Motocaina.pl. – Mamy nadzieję, że umożliwienie klasyfikowania ich w odrębnym pucharze spowoduje, że znacznie chętniej będą się zgłaszać do udziału w przeróżnych dyscyplinach samochodowych. Liczymy na to, że już niebawem w Pucharze Motocaina.pl ujawni się jakiś nieoszlifowany do tej pory diament, w postaci uzdolnionej zawodniczki, którą będziemy w przyszłości wspierać. Każda uczestniczka wyjedzie z zawodów z certyfikatem ukończenia klasyfikacji i drobnymi upominkami.

Zasady uczestnictwa
Do Pucharu można przystąpić samodzielnie lub zaprosić osobę towarzyszącą (pilota) na prawy fotel. Tor można wcześniej obejrzeć, jak i wykonać przejazd zapoznawczy przed zawodami. Starty odbywają się własnym samochodem, zatem można też tę konkurencję traktować jako możliwość doskonalenia techniki jazdy. Ideą zawodów jest jednak krzewienie sportu motorowego wśród kobiet, zatem Puchar Motocaina.pl to także szansa na próbę własnych sił w atmosferze profesjonalnej rywalizacji w duchu fair play. Wyścig główny składa się z dwóch przejazdów na czas, każdy po cztery okrążenia wokół asfaltowego toru, a o wyniku końcowym decyduje suma wszystkich przejazdów. Zarówno uczestniczki rywalizacji, jak i kibice – będą mieć możliwość śledzenia wyników na żywo.

fot. Andrzej Browarny

– Z niecierpliwością czekam na niedzielę 14 marca, ponieważ właśnie wtedy startuje pierwsza eliminacja Niskie Łąki Cup 2010 i Puchar Kobiet Motocaina.pl – mówi zawodniczka Magda Becella. – Mam już za sobą jeden sezon w NLC, który przy wspaniałej atmosferze na torze zapewnił mi wiele emocji i miłych wspomnień. Zatem dziewczyny do boju! Starty w sprincie to świetny sposób na podszkolenie swoich umiejętności i dobrą, bezpieczną zabawę za kółkiem.

Gdzie odbywają się zawody?
Już 14 marca Panie będą ścigać się na zamkniętym, asfaltowym obiekcie wyścigowym o średnim stopniu trudności. Zawody zostaną rozegrane we Wrocławiu, przy ulicy Niskie Łąki 4.

Kiedy?
Puchar składa się z 10 eliminacji. Uczestniczki mogą startować w poszczególnych eliminacjach, jak i w całym cyklu.

Terminarz prezentuje się następująco:

I Eliminacja NLC – 2010-03-14
II Eliminacja NLC – 2010-04-11
III Eliminacja NLC – 2010-05-09
IV Eliminacja NLC – 2010-06-20
V Eliminacja NLC – 2010-07-18
VI Eliminacja NLC – 2010-08-15
VII Eliminacja NLC – 2010-09-26
VIII Eliminacja NLC – 2010-10-17
IX Eliminacja NLC – 2010-11-07
X Eliminacja NLC – 2010-12-05

fot. Marek Browarny

– Tor we Wrocławiu jest bezpieczny i idealny do nauki sportowego stylu jazdy. Podczas 10 eliminacji można śledzić swoje postępy i dobrze się bawić – mówi Paulina Przydryga, organizatorka zawodów. – Zapraszamy wszystkie panie do startu w Pucharze Kobiet Motocaina.pl, bo naprawdę warto!

Informacje o Pucharze Kobiet obfitujące w galerie zdjęć, a w przyszłości także relacje video będą sukcesywnie zamieszczane na stronie www.motocaina.pl. Na bieżąco wyniki i ogłoszenia dotyczące zawodów można będzie znaleźć na stronie www.niskielaki.com.pl.

W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości uprzejmie prosimy o kontaktowanie się z odpowiednimi osobami:

Edyta Wrucha – oprawa medialna Pucharu Kobiet Motocaina.pl, rzecznik prasowy zawodów
puchar@motocaina.pl tel. 501 672 542

Paulina Przydryga – organizatorka Pucharu Kobiet Motocaina.pl
paulina@niskielaki.com.pl tel. 606 852 746

Katarzyna Frendl – informacje ze strony Motocaina.pl – patrona medialnego i sponsora zawodów
frendl@motocaina.pl tel. 602 624 140

Z poważaniem,
Zespół Pucharu Kobiet Motocaina.pl

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo dobry pomysł, popieram 🙂 i życzę wszystkim kobietkom powodzenia! 🙂

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo dobry pomysł, popieram 🙂 i życzę wszystkim kobietkom powodzenia! 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze