Przygnębiający obraz Polaków na autostradzie

Przygnębiający obraz Polaków na autostradzie

25 listopada 2019
1
25
Mówi się, że Polacy nie dorośli do korzystania z autostrad. To nagranie pokazuje to wyjątkowo dobitnie.

Dwa pasy w każdą stronę i możliwość jazdy z prędkością 140 km/h - autostrada to zdecydowanie najlepszy sposób na sprane pokonywanie dużych odległości. Chyba, że mowa o polskiej autostradzie - wtedy wcale nie musimy odczuwać żadnych jej plusów.

Przesadzamy? To zobaczcie to nagranie. Długi sznur samochodów trzyma się pasa lewego. Jakby to był jedyny dostępny pas. Popatrzcie następnie na informacje z GPS - auto z kamerą wyprzedza ten sznur jadąc 104 km/h. Na autostradzie! Kierowcy na lewym pasie zachowują się więc jakby wcale nie poruszali się autostradą, tylko zwykłą drogą pozamiejską. Jadą tylko jednym pasem i otrzymują prędkość około 90 km/h. To po co ta autostrada?

Komentarze

We
25 listopada 2019 10:06
Durny jak Polak, normalka!
Gdzie tu logika
25 listopada 2019 10:31
od kiedy można na autostradzie wyprzedzać z prawej strony
Mat > Gdzie tu logika
25 listopada 2019 13:54
a od kiedy to nie można?
pexxp > Mat
25 listopada 2019 22:38
Od zawsze chyba, że są 3 pasy.
Poczytaj przepisy
No > pexxp
26 listopada 2019 11:49
Można wyprzedzać z prawej strony w Polsce nie cza do tego 3 pasów...
No > pexxp
26 listopada 2019 11:49
Można wyprzedzać z prawej strony w Polsce nie cza do tego 3 pasów...
Świadomy kierowca > pexxp
26 listopada 2019 12:15
Ty poczytaj. Jedyna sytuacja, kiedy nie można wyprzedzać z prawej strony, to gdy jezdnie nie są oddzielone pasem zieleni w terenie niezabudowanym. W każdym innym wypadku jest to dozwolone.
bart > Gdzie tu logika
01 grudnia 2019 20:59
no od zawsze, tylko trzeba poczytać kodeks drogowy
Tttyyy
25 listopada 2019 10:34
To tzw miłość lewego pasa ...wydaje się takiemu kierowcy że on jest lepszy jadąc lewym co on frajer nie jest żeby prawym jechać ...tj tragedia
JA
25 listopada 2019 20:46
Jechałem w Niedziele potwierdzam chyba wszyscy co jechali lewym pasem to kierowcy w kapeluszach
JA
25 listopada 2019 20:47
Albo to byli kierowcy z Angli u nich jest ruch lewostronny
Hj > JA
29 listopada 2019 13:21
Wracają z Angli.
Piotrek
25 listopada 2019 21:28
Na lewym elektorat w czystej postaci
J > Piotrek
29 listopada 2019 17:23
Jestes debilem
Stary61
26 listopada 2019 00:14
Ciekawe gdzie są nasi kochani policjanci z tym nowym nieoznakowanym sprzętem??!!!
Ulik
26 listopada 2019 10:49
Wiadomo to są Ci wszyscy którym nie powiodło się w anglii i wrócili ... tylko nawyk poruszania się po drogach pozostał
Cześć
29 listopada 2019 09:28
Cebulactwo pisiory. Ponad połowa Polski to buractwo jakich mało. Swołocz!
Ty > Cześć
29 listopada 2019 17:25
Pisiory jezdza lewym pasem bo tak maja trzeba byc wyjatkowym idiota zeby pisac takie bzdury popaprancu
Podpis
29 listopada 2019 09:34
Oni w Anglii pracują i tak się przyzwyczaili
Paweł
29 listopada 2019 14:05
Dzięki że puszczacie takie filmiki. Przynajmniej jest z czego się pośmiać
Paweł
29 listopada 2019 14:05
Dzięki że puszczacie takie filmiki. Przynajmniej jest z czego się pośmiać
Ak
29 listopada 2019 16:15
Ćwokom jadący lewym pasem dać taczkę, a nie samochód.
Ja
29 listopada 2019 19:54
Więcej aut z Anglii sprowadzamy tanie zdrowe tylko kierownicą nie po tej stronie
Łukasz
30 listopada 2019 14:18
Pozwole sie z tym nie zgodzić. Wsxyscy jadą lewym bo jest duże natężenie a na prawym w końcu jest przeszkoda widać to na filmie. Problemem jest duży ruch i brak 3 pasa. Wyprzedzanie z prawej nic nie da skoro jest przeszkoda. Brakuje polskim kierowcom cierpliwości niestety. Wystarczy pojechać do Austrii, Niemiec tam jest to samo ale kazdy cierpliwie jedzie lewym i czeka na moment kiedy bedzie miejsce żeby odjechać.
Ken > Łukasz
15 grudnia 2019 08:08
Obawiam się, że gdyby były trzy pasy, to wszyscy by jeździli środkowym. W Warszawie jest trochę takich szybkich trzypasmówek i tak właśnie jest. Bardzo niebezpieczne zjawisko, bo auta na środowym pasie zmuszają innych do lawirowania a jednocześnie bardzo dużo zasłaniają.