Przygnębiający obraz Polaków na autostradzie

25 listopada 2019
1
24
Mówi się, że Polacy nie dorośli do korzystania z autostrad. To nagranie pokazuje to wyjątkowo dobitnie.

Dwa pasy w każdą stronę i możliwość jazdy z prędkością 140 km/h - autostrada to zdecydowanie najlepszy sposób na sprane pokonywanie dużych odległości. Chyba, że mowa o polskiej autostradzie - wtedy wcale nie musimy odczuwać żadnych jej plusów.

Przesadzamy? To zobaczcie to nagranie. Długi sznur samochodów trzyma się pasa lewego. Jakby to był jedyny dostępny pas. Popatrzcie następnie na informacje z GPS - auto z kamerą wyprzedza ten sznur jadąc 104 km/h. Na autostradzie! Kierowcy na lewym pasie zachowują się więc jakby wcale nie poruszali się autostradą, tylko zwykłą drogą pozamiejską. Jadą tylko jednym pasem i otrzymują prędkość około 90 km/h. To po co ta autostrada?

    Komentarze

    We
    25 listopada 2019 10:06
    Durny jak Polak, normalka!
    Gdzie tu logika
    25 listopada 2019 10:31
    od kiedy można na autostradzie wyprzedzać z prawej strony
    Mat > Gdzie tu logika
    25 listopada 2019 13:54
    a od kiedy to nie można?
    pexxp > Mat
    25 listopada 2019 22:38
    Od zawsze chyba, że są 3 pasy. Poczytaj przepisy
    No > pexxp
    26 listopada 2019 11:49
    Można wyprzedzać z prawej strony w Polsce nie cza do tego 3 pasów...
    No > pexxp
    26 listopada 2019 11:49
    Można wyprzedzać z prawej strony w Polsce nie cza do tego 3 pasów...
    Świadomy kierowca > pexxp
    26 listopada 2019 12:15
    Ty poczytaj. Jedyna sytuacja, kiedy nie można wyprzedzać z prawej strony, to gdy jezdnie nie są oddzielone pasem zieleni w terenie niezabudowanym. W każdym innym wypadku jest to dozwolone.
    bart > Gdzie tu logika
    01 grudnia 2019 20:59
    no od zawsze, tylko trzeba poczytać kodeks drogowy
    Tttyyy
    25 listopada 2019 10:34
    To tzw miłość lewego pasa ...wydaje się takiemu kierowcy że on jest lepszy jadąc lewym co on frajer nie jest żeby prawym jechać ...tj tragedia
    JA
    25 listopada 2019 20:46
    Jechałem w Niedziele potwierdzam chyba wszyscy co jechali lewym pasem to kierowcy w kapeluszach
    JA
    25 listopada 2019 20:47
    Albo to byli kierowcy z Angli u nich jest ruch lewostronny
    Hj > JA
    29 listopada 2019 13:21
    Wracają z Angli.
    Piotrek
    25 listopada 2019 21:28
    Na lewym elektorat w czystej postaci
    J > Piotrek
    29 listopada 2019 17:23
    Jestes debilem
    Stary61
    26 listopada 2019 00:14
    Ciekawe gdzie są nasi kochani policjanci z tym nowym nieoznakowanym sprzętem??!!!
    Ulik
    26 listopada 2019 10:49
    Wiadomo to są Ci wszyscy którym nie powiodło się w anglii i wrócili ... tylko nawyk poruszania się po drogach pozostał
    Cześć
    29 listopada 2019 09:28
    Cebulactwo pisiory. Ponad połowa Polski to buractwo jakich mało. Swołocz!
    Ty > Cześć
    29 listopada 2019 17:25
    Pisiory jezdza lewym pasem bo tak maja trzeba byc wyjatkowym idiota zeby pisac takie bzdury popaprancu
    Podpis
    29 listopada 2019 09:34
    Oni w Anglii pracują i tak się przyzwyczaili
    Paweł
    29 listopada 2019 14:05
    Dzięki że puszczacie takie filmiki. Przynajmniej jest z czego się pośmiać
    Paweł
    29 listopada 2019 14:05
    Dzięki że puszczacie takie filmiki. Przynajmniej jest z czego się pośmiać
    Ak
    29 listopada 2019 16:15
    Ćwokom jadący lewym pasem dać taczkę, a nie samochód.
    Ja
    29 listopada 2019 19:54
    Więcej aut z Anglii sprowadzamy tanie zdrowe tylko kierownicą nie po tej stronie
    Łukasz
    30 listopada 2019 14:18
    Pozwole sie z tym nie zgodzić. Wsxyscy jadą lewym bo jest duże natężenie a na prawym w końcu jest przeszkoda widać to na filmie. Problemem jest duży ruch i brak 3 pasa. Wyprzedzanie z prawej nic nie da skoro jest przeszkoda. Brakuje polskim kierowcom cierpliwości niestety. Wystarczy pojechać do Austrii, Niemiec tam jest to samo ale kazdy cierpliwie jedzie lewym i czeka na moment kiedy bedzie miejsce żeby odjechać.