Przyczepa zamiatała po dwóch pasach, a kierowca uparcie jechał dalej. To musiało się skończyć źle

Większość kierowców nie ma żadnego doświadczenia z przyczepami, ale nawet mając zerowe pojęcie o technice jazdy z nimi, łatwo zauważyć, że coś jest nie tak. Ten kierowca nie zauważył.

Kierowca pickupa jechał obwodnicą Gdańska z przyczepą, na której prawdopodobnie został źle rozłożony ładunek. Zbyt duży nacisk na tył mógł spowodować widoczny efekt – wężykowanie przyczepy po dwóch pasach ruchu i ciągłe zaburzanie toru jazdy samochodu.

A tak wygląda przyczepa ciężarówki powiewająca na wietrze

Nawet ktoś kto nigdy nie ciągnął przyczepy, natychmiast zauważy, że coś tu jest nie tak. Prawdopodobnie zwolniłby i zjechał w najbliższym możliwym miejscu, żeby spróbować rozwiązać problem. Tymczasem bohater tego nagrania jechał dalej, aż wreszcie przyczepą tak zarzuciło, że postawiła cały zestaw w poprzek drogi.

Najnowsze

Kierowca Forda nagle wyskoczył na czołówkę z Porsche. Nie dało się nic zrobić

Dawno nie widzieliśmy tak bezsensownego i niedającego się wyjaśnić wypadku. To znaczy wyjaśnienie z pewnością jakieś jest, ale nie da się na nie wpaść, oglądając to nagranie.

Na wideo w sumie niewiele widać. Auto z kamerą jedzie prostą drogą, przed nim znajdują się jakieś pojazdy, a z naprzeciwka mija je sznur samochodów. Nagle Ford wyjeżdża zza ciężarówki, prosto na czołowe zderzenie z Porsche. Cudem nikt nie zginął, ale dwie osoby zostały ranne.

Wyprzedzał na czołówkę. Na oczach policji

Analizując nagranie z tego zdarzenia, nie mamy zielonego pojęcia, dlaczego do niego doszło. Kierowca Forda jechał w sposób zupełnie zwyczajny, gdy nagle nacisnął na hamulec i gwałtownie zjechał przed Porsche. Jakby się czegoś wystraszył. Może doznał jakiegoś ataku i próbował się zatrzymać, ale bezwiednie szarpnął kierownicą? Trudno powiedzieć.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

GMC Hummer EV SUV – wiemy, kiedy zostanie zaprezentowany nowy elektryk!

To będzie zupełnie inny GMC Hummer EV niż ten, który już zaprezentowano. Kluczowe słowo: SUV.

GMC pisze kolejny rozdział w historii Hummera. GMC Hummer EV SUV zostanie oficjalnie zaprezentowany w 3 kwietnia, podczas meczów koszykówki Final Four.  W tym samym momencie, w którym GMC zaprezentuje elektrycznego SUV-a, będzie można dokonać jego rezerwacji.

GMC Hummer EV SUV

Więcej informacji na temat GMC Hummer EV SUV nie ujawniono. Chociaż po podglądzie widać, że będzie wyglądać podobnie do zaprezentowanego w zeszłym roku pick-upa.

Przeczytaj też: Elektryczny pick-up Sierra dołączy do Hummer EV

Oprócz wiadomości o nadjeżdżającym elektrycznym SUV-ie, GMC opublikowało też materiał wideo przedstawiający GMC Hummer EV w wersji pick-up, przechodzący zimowe testy na zaśnieżonym Górnym Półwyspie w Michigan.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Zobaczcie zwiastun 30 sezonu „Top Gear”! Będzie się działo?

Kultowy motoryzacyjny program już po raz 30 powraca na antenę! W nowym sezonie Freddie Flintoff, Chris Harris i Paddy McGuinness obiecują przejść samych siebie, testując do granic możliwości nowe i stare samochody oraz... wcielając się w rolę Jamesa Bonda!

„Top Gear”, bez wątpienia najpopularniejsze motoryzacyjne show na świecie, wraca na antenę! 11 kwietnia o 22:00 na antenie BBC Brit wystartuje 30 sezon kultowego show! Jakie atrakcje przygotowali dla widzów Freddie Flintoff, Chris Harris i Paddy McGuinness?

Przeczytaj też: Dlaczego Jodie Kidd odpuściła Top Gear?

W nowym sezonie przygotowano dla widzów między innymi off-roadowy odcinek specjalny, którego gwiazdami będą G-Wagen i nowy Land Rover Defender. Na widzów czekać będzie też specjalny odcinek o samochodach z filmów o Jamesie Bondzie. Oczywiście nie zabraknie też recenzji samochodów, w tym Toyoty GR Yaris, Ferrari Roma czy Lamborghini Sian.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Bolid Ferrari na sezon 2021 zaprezentowany! Czy SF21 pozwoli odrodzić się włoskiej ikonie?

W sezonie 2021 Charles Leclerc i Carlos Sainz tworzą najmłodszą parę kierowców w zespole Ferrari od 1968 roku.

Ferrari zaprezentowało SF21 – bolid na sezon 2021 Formuły 1. Cytując klasyka „wygląda na szybki”, ale czy taki w rzeczywistości będzie? W ostatnich sezonach Scuderia miała spore problemy ze znalezieniem właściwego tempa. 

SF21 zachowuje tradycyjne czerwone barwy, ale jego tylną część pomalowano na bordowy kolor, który widzieliśmy na bolidach z Maranello w trakcie tysięcznego Grand Prix Ferrari w Formule 1 na torze Mugello. Takie malowanie wykorzystano też na samochodach Ferrari 125, z którymi zespół zadebiutował w królowej sportów motorowych w 1950 roku. Drobniejsze wstawki pozostają koloru czarnego. W oczy mocno rzuca się również jaskrawo zielone logo Mission Winnow na pokrywie silnika.

Ferrari SF21

SF21 w tym roku będzie dysponował nowym silnikiem. Nowy bolid Ferrari otrzymał także nowe rozwiązania aerodynamiczne, które mają między innymi zwiększyć przyczepność i ograniczyć opór powietrza, który mocno doskwierał zeszłorocznemu modelowi. Inżynierowie zaprojektowali także nową skrzynię biegów oraz zawieszenie. 

W sezonie 2021 Charles Leclerc i Carlos Sainz stworzą najmłodszą parę kierowców w zespole Ferrari od 1968 roku.

Ferrari SF21

Najnowsze