Przez Maroko z Orlen Teamem – Konkurs MotoMaroko 2011

Już od 22 czerwca wszyscy motocykliści tankujący na stacjach PKN ORLEN będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest wyprawa motocyklowa po bezdrożach Maroka w towarzystwie zawodników ORLEN Team.

Jakub Przygoński
fot. Orlen Team

Konkurs organizowany jest w ramach V edycji programu „Bezpieczne Drogi”.  Celem tegorocznych działań, którym towarzyszyć będzie kampania społeczna pod hasłem „Niech żyją motocykliści”* jest promocja bezpiecznej jazdy i zasad przyjaznego współużytkowania dróg przez kierowców samochodów i motocykli.

Zasady konkursy są proste. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznej jazdy motocyklem oraz wziąć udział w serii testów sprawnościowych, weryfikujących ich praktyczne umiejętności panowania nad pojazdem. Jest o co walczyć bowiem sześciu najlepszych uczestników konkursu weźmie udział w wyprawie motocyklowej na terenie Maroka wraz z członkami ORLEN Team oraz Przemysławem Saletą. Zwycięzcy rywalizacji przejdą specjalne szkolenie z bezpiecznej jazdy motocyklem pod okiem ekipy ORLEN Team, a następnie wraz ze sportowcami wyruszą w pustynną wyprawę od Marakeszu przez góry Atlas po region Merzouga. Zwycięzcy konkursu będą mieli do dyspozycji motocykle KTM 690 EXC oraz specjalne kamizelki.

Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie www.motomaroko.pl.

Moto Maroko to tydzień motocyklowych zmagań z bezdrożami Maroka. Pod okiem mistrzów ORLEN Team masz unikalną szansę poznania techniki jazdy wykorzystywanej w trakcie legendarnych rajdów Dakar.
fot. Orlen Team

* W ramach kampanii społecznej pod hasłem „Niech żyją motocykliści”  od  26 czerwca emitowane będą spoty telewizyjne, przypominające kierowcom i motocyklistom o konieczności zwracania szczególnej uwagi na innych użytkowników dróg i stosowaniu zasad bezpiecznej jazdy. Z myślą o akcji przygotowana została także specjalna podstrona witryny internetowej www.orlenbezpiecznedrogi.pl, na której zamieszczone zostały porady dla motocyklistów i kierowców samochodów, przygotowane przy współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom miłośników jednośladów PKN ORLEN postanowił także dostosować ofertę stacji paliwowych. Od czerwca na 150 stacjach  koncernu obecne są specjalne „półki motocyklisty”, na których znajdują się produkty ułatwiające eksploatację pojazdów, począwszy od olejów silnikowych i środków czyszczących, po zestawy do naprawy opon czy zabezpieczające wizjer kasku przed zaparowaniem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze