Przewoził lawetą jeszcze większą lawetę! Osobliwy transport zatrzymała policja

W transporcie jak to w życiu - trzeba sobie jakoś radzić. Takie podejście kłóci się niestety często z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, ale nie każdy się tym przejmuje.

Policjanci z drogówki ze Świecia kontrolowali samochody pod kątem ich stanu technicznego i zabezpieczenia przewożonego ładunku. Zatrzymali między innymi kierującego lawetą, który przewoził na niej drugą, jeszcze większą lawetę! Przewożony pojazd był nie był w żaden sposób oznaczony, a do tego znacznie wystawał poza platformę pojazdu. 24-letni mieszkaniec Poznania został ukarany mandatem, a policjanci zakazali mu dalszej jazdy.

Funkcjonariusze przy okazji przypominają, że:

Zgodnie z art. Art. 61. 1. ustawy Prawo u ruchu drogowym, ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub dopuszczalnej ładowności pojazdu oraz ładunek, który jest na pojeździe, musi być umieszczony w taki sposób, aby nie powodował przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę, nie naruszał stateczności pojazdu, nie utrudniał kierowania pojazdem, nie ograniczał widoczności drogi lub nie zasłaniał świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony. Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być odpowiednio zabezpieczony przed zmianą położenia, a gdy ładunek wystaje z tyłu pojazdu, oznacza się go pasami białymi i czerwonymi.

Nie wspominają w swoim komunikacie, czy doszło do wszystkich wymienionych naruszeń, ale te widoczne gołym okiem, były chyba wystarczające. Dość powiedzieć, że tylne koła przewożonej lawety wystawały w połowie już poza najazd drugiej lawety! Nie wyglądało to zbyt bezpiecznie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze