„Przewaga dzięki technice” – kultowe hasło z reklamy Audi ma już 50 lat. Ale czas leci!

Audi Tradition wydało właśnie kolejną edycję e-booka pt. „Najważniejsze dla Audi daty roku 2021”. Wydawnictwo to dostarcza wiedzy na temat marki Audi i historii pojazdów przez nią produkowanych.

W sierpniu 1969, Auto Union GmbH z Ingolstadt i NSU Motorenwerke AG z Neckarsulm połączyły się i utworzyły Audi NSU Auto Union AG. Gama modelowa produkowanych przez nową korporację samochodów charakteryzowała się ogromnym zróżnicowaniem technicznym. W roku 1971 Hans Bauer – pracownik działu reklamy Audi NSU – zastanawiał się nad tym, jak można przekazać tę różnorodność jako przewagę konkurencyjną. Rezultat jego pracy był równie prosty, co genialny: „Vorsprung durch Technik – przewaga dzięki technice”! Słynne obecnie na całym świecie hasło reklamowe Audi pojawiło się po raz pierwszy w dwustronicowej reklamie Audi NSU w styczniu 1971 roku.

Od 1982 roku „Vorsprung durch Technik” było konsekwentnie używane w połączeniu z ówczesnym logo – owalem Audi. Co ciekawe, w reklamie międzynarodowej, na przykład w Wielkiej Brytanii czy w USA, hasło to było często używane w wersji oryginalnej – w języku niemieckim. Techniczną nowością, która rzec można zapowiadała „Vorsprung durch Technik”, był zaprezentowany dziewięćdziesiąt lat temu model DKW F1. Był to pierwszy seryjnie produkowany niemiecki samochód z napędem na przednią oś. Modele DKW F stały się przed drugą wojną światową podstawą gamy modelowej Auto Union AG, poprzednika Audi. Zanim fabryka Audi w Zwickau z powodu wojny przestała wytwarzać samochody, wyprodukowano ich prawie 270 000 egzemplarzy. Z kolei 65 lat temu Auto Union GmbH po raz pierwszy dostarczyło nowo powstałym niemieckim siłom zbrojnym pojazd terenowy marki DKW.

Było to duże zamówienie, które zabezpieczyło przyszłość firmy i zakładów w Ingolstadt. Prezentacja Audi Cabriolet, która odbyła się trzydzieści lat temu, ugruntowała pozycję marki Audi jako producenta pojazdów sportowych. Klientom dostarczono aż 71 510 egzemplarzy tego modelu. AUDI AG może również dumnie poszczycić się historią produkcji motocykli zwyciężających w wielu niemieckich i międzynarodowych wyścigach. Osiemdziesiąt pięć lat temu Cztery Pierścienie zdobyły nie tylko kilka mistrzostw Niemiec w wyścigach motocyklowych, ale również dwa wicemistrzostwa świata, przyznane Ewaldowi Kluge i H.P. Mülllerowi. Dodatkowo w tym czasie motocykle DKW ustanowiły czternaście nowych rekordów świata.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze