Przesadziła z prędkością, skończyło się dachowaniem

Niedostosowanie prędkości do warunków podobno jest najczęstszą przyczyną wypadków. W tym przypadku zdecydowanie tak było.

Kamera monitoringu nagrała moment, w którym samochód wpada w poślizg, zjeżdża na chodnik, zaczyna koziołkować i ląduje na dachu.

Wszystko wskazuje na to, że kierująca Renault zbyt szybko wjechała w zakręt i nie opanowała samochodu. Na szczęście nie zderzyła się z innym pojazdem ani z pieszym. Kobieta wyszła z auta o własnych siłach, ale z urazem głowy została przetransportowana do szpitala.

Najnowsze

15 minut szaleństw za kierownicą po drogach publicznych

Autor zebrał w jeden długi filmik krótkie zapisy łamania przepisów w wykonaniu swoim oraz swoich znajomych. Czuje się bezkarny w tym co robi i chyba ma trochę racji…

Poniższe wideo jest dość długie, ale w całości napakowane „akcją”. Co tam zobaczycie? Jazdę ponad 200 km/h, wyprzedzanie innych pojazdów poboczem, powierzchnią wyłączoną z ruchu, pasem do skrętu, a nawet… drogą dla rowerów. Ponadto w programie jest też driftowanie po rondzie, kręcenie bączków na skrzyżowaniu i wiele innych atrakcji.

Autor nagrywa swoje wyczyny z różnych samochodów – Audi, BMW, Mercedesa, a część materiałów poświęcona jest jego koledze za kierownicą M5. Najbardziej zastanawia tp, że wyraźnie lubi się chwalić tym jak łamie prawo i zachęca do śledzenia swoich wyczynów. Czy policja się nim w ogóle nie interesuje?

https://www.youtube.com/watch?v=U_zeVMrH7C0

Najnowsze

Transport gazu na podwójnym gazie

Niezmiennie zaskakuje nas, że pod wpływem alkoholu może wsiąść za kierownicę nie tylko zwykły kierowca, ale także zawodowy, prowadzący dużą ciężarówkę z niebezpiecznym ładunkiem.

W Złotej Wodzie (powiat kielecki) inspektorzy ITD zatrzymali ciągnik siodłowy z cysterną służącą do transportu towarów niebezpiecznych. W chwili kontroli pojazd należący do polskiego przedsiębiorcy przewoził gaz ciekły.

Badanie alkomatem wskazało, że kierowca jest pijany, miał 0,74 promila w organizmie. Nietrzeźwego mężczyznę przekazano policjantom. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Najnowsze

Ograniczona widoczność może prowadzić do wypadku. Nie widzisz? To nie jedź!

Zaparowane szyby w samochodzie to częste zjawisko w okresie jesienno-zimowym. Wielu kierowców bagatelizuje ten problem i rusza z miejsca, zanim szyby staną się przejrzyste.

To scenariusz dobrze znany większości kierowców: spieszymy się, wsiadamy do samochodu, chcąc natychmiast odjechać, i widzimy zupełnie zaparowane szyby… W takiej sytuacji może nas kusić, żeby pobieżnie przetrzeć część szyby przed nami i wyjechać z parkingu, ale takie zachowanie grozi wypadkiem. 

Co więc należy zrobić w opisanej sytuacji? Możemy włączyć nawiew i nakierować go na szybę. Pamiętajmy jednak, żeby wyłączyć zamknięty obieg powietrza, bo to właśnie wilgotne powietrze w zamkniętym samochodzie jest źródłem problemu. Jeszcze lepiej z problemem poradzi sobie klimatyzacja, która dodatkowo osusza powietrze. Znaczny udział w skutecznym odparowaniu wilgoci z szyb ma filtr kabinowy – warto dbać o jego regularną wymianę. Jeżeli nie możemy czekać ani chwili, możemy przetrzeć szybę za pomocą czystej szmatki, pamiętajmy jednak, żeby zrobić to dokładnie.

Aby ograniczyć problem parowania szyb, trzeba nie dopuścić do tego, żeby w naszym aucie gromadziła się wilgoć. Jesienią i zimą nie jest to łatwe zadanie, bo często wsiadamy do samochodu w mokrej odzieży. Z tego powodu w przypadku opadów śniegu ważne jest wcześniejsze otrzepanie butów oraz kontrolowanie stanu dywaników – tam gromadzi się woda. Warto również sprawdzić, czy uszczelki drzwi i klapy bagażnika nie są uszkodzone. Pamiętajmy też o tym, by dbać o czystość szyb nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz, ponieważ na brudnej szybie łatwiej osadza się wilgoć. Możemy także wypróbować pochłaniacz wilgoci. Można wykonać go samodzielnie, umieszczając w aucie woreczek wypełniony solą, ryżem lub żwirkiem dla kota.

Najnowsze

Ulewa, łuk drogi i nieszczęście gotowe

Na kursach nauki jazdy nie mówi się o wielu istotnych rzeczach. Na przykład o zjawisku aquaplaningu oraz jego konsekwencjach. A szkoda.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że autor nagrania nie jedzie powoli, a mimo to drugi samochód wyprzedza go całkiem szybko. Niezbyt to rozsądne, biorąc pod uwagę rzęsisty deszcz.

Taki sposób jazdy często się mści i tak też było tym razem. Na wyjeździe z tunelu znajduje się łuk i kierująca czarnym autem wpadła w poślizg, a następnie uderzyła w ścianę.

https://www.youtube.com/watch?v=

Najnowsze