Przejedź się Fordem Mustangiem po torze

Pewnie niewiele osób miało w życiu okazję przejechać się najnowszym Mustangiem po torze wyścigowym, z profesjonalnym kierowcą siedzącym za kółkiem. Ford właśnie daje taką możliwość.

Europejski oddział Forda bardzo intensywnie promuje obecność Forda Mustanga na Starym Kontynencie. Ikona amerykańskiej motoryzacji pojawiła się na torze Silverstone, gdzie przygotowano specjalny film – wideo pozwala poczuć się jak w kabinie samochodu. 

Wykorzystując możliwości serwisu YouTube amerykański producent nakręcił film, który daje efekt obracania kamery o 360 stopni. Są ujęcia „wyjścia poza kabinę samochodu” i z kadry z przyczepionej do przedniego zderzaka kamery.

Obserwując przejazd no torze możemy sprawdzić aktualną prędkość, a także swoją pozycję na nitce obiektu.

Żeby taki film mógł powstać, Ford zamontował aż sześć kamer GoPro, wypuścił w powietrze drona z kamerą i przyczepił kamery do nadwozia. Podczas oglądania możemy się rzeczywiście poczuć jak na prawym fotelu.

A już niebawem nasze wrażenia z pierwszych jazd Fordem Mustangiem na torze!

Najnowsze

Aston Martin jako schowek na szampana

Producenci napojów wyskokowych bardzo często wykorzystują w celach promocyjnych samochody pasujące do ich wizerunku. Producent luksusowego szampana również dokonał wyboru. Zobacz, jak drogi i szybki Aston Martin sprawdza się jako mobilny barek.

Pewien dealer marki Aston Martin w Mediolanie postanowił rozpocząć współpracę z producentem szampana Dom Perignon. Owocem tej współpracy jest specjalny zestaw skrojony pod model Rapide S o nazwie Dom Pérignon Deuxieme Plénitude Special Kit. W ramach tego w bagażniku zostanie zamontowany specjalny uchwyt do przewożenia trzech butelek Dom Perignon z 1998 roku, a tuż obok butelek znajdą się dwa kryształowe kieliszki oraz otwieracz do butelek. 

Tak przygotowany samochód rozpocznie jeszcze w tym roku tournee po wybranych restauracjach i resortach we Włoszech. Aston Martin Rapide S będzie eksponowany na najważniejszych imprezach, gdzie znajdą się specjalnie zaproszeni goście.

Włoski dealer zamierza podczas tych eventów zaprezentować nowe akcesorium i być może wielu klientów skusi się nie tylko na samochód, ale także na dodatkowe wyposażenie. Pytanie tylko, czy właściciel Astona Martina potrzebuje wozić ze sobą trzy butelki Dom Perignon? Być może znajdą się tacy klienci. Na chwilę obecną cena takiego zestawu nie jest znana. Możemy się tylko domyślać, że będzie drogo.

Najnowsze

Koncepcyjny motocykl marki Tesla

Marka Tesla coraz śmielej poczyna sobie w świecie motoryzacji. Już niedługo może przyjść czas na podbój kolejnego rynku, co potwierdza prezentowany na zdjęciach koncept.

Pewien niezależny projektant pochodzący z Londynu, Jans Slapins, zaprezentował bardzo ciekawą wizję elektrycznego motocykla z logo marki Tesla. Producent samochodów z Kalifornii jeszcze nie wypowiedział się na temat tego projektu, ale trzeba przyznać, że wygląda całkiem nieźle. 

Maszyna została ochrzczona jako M concept lub Model M. Jak łatwo się domyślić, motocykl jest zasilany przy pomocy silnika elektrycznego, który generuje 204 KM maksymalnej mocy. Jednoślad może pracować w czterech różnych trybach: Race, Cruise, Standard oraz Eco.

Za zasilanie odpowiada bateria litowo-jonowa. Zainstalowano ją tak nisko, jak to tylko możliwe. Wszystko po to, żeby nie podwyższać środka ciężkości. Całość jest osadzona na aluminiowej ramie. Co ciekawe, motocykl nie ma klasycznej przekładni. 

W miejscu, gdzie znajduje się bak paliwa znalazło się miejsce na bagaże oraz kask. Felgi w koncepcyjnym motocyklu zostały wykonane z włókna węglowego, aby zaoszczędzić na masie. 

Niewiadomo czy projekt wejdzie w życie. Jednak niewykluczone, że właściciel Tesli, Elon Musk, ma już wizję jak podbić rynek elektrycznych jednośladów, do którego duże koncerny podchodzą jeszcze bardzo sceptycznie.

Najnowsze

Ten patent ułatwi życie motocyklistom

Transport motocykla czy quada to zwykle problematyczna sprawa. Nawet gdy mamy w posiadaniu samochód o nadwoziu pickup. Koncern Fiat Chrysler opracował właśnie patent, który ma znacznie ułatwić życie.

Koncern FCA, do którego należy marka Ram, złożył właśnie wniosek patentowy na ciekawe rozwiązanie. Będzie to zintegrowana rampa wraz z sankami, która pozwoli na bezproblemowy transport motocykla lub quada. 

Urządzenie jest połączone z krypą pickupa. Dwie wysuwane rampy pozwolą na wtoczenie lub wjechanie na przestrzeń ładunkową oraz bezpieczne zablokowanie maszyny. Całość ma być łatwa w obsłudze, tak by jedna osoba spokojnie dała sobie z tym radę. Rozstaw wysuwanych ramp będzie regulowany, dzięki czemu rozwiązanie będzie bardzo kompatybilne.

Na razie producent milczy na temat nowego patentu. Niewiadomo zatem kiedy pojawi się na wyposażeniu któregoś z modeli oraz ile będzie kosztował. Pozostaje czekać na dalsze informacje.

Już wcześniej Fiat oferował modele Doblo, Scudo i Ducato z zabudową do przewożenia motocykli – czytaj o tym tu.

Transport motocykla – poradnik – czytaj tu.

Najnowsze

Będą budować drogi z… plastiku?

Budowanie dróg, szczególnie w naszym kraju, to dość kosztowna operacja. Jednak dwie firmy wpadły na to, jak budować dużo taniej przyjazne dla środowiska nawierzchnie z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firmy VolkerWessels oraz KWS opracowały nowatorską metodę budowy dróg. Zamiast wylewania asfaltu, będą do tego wykorzystywane materiały pochodzące z recyklingu. Dzięki temu całość ma być bardzo przyjazna dla środowiska. 

Pod właściwą jezdnią będzie miejsce na zainstalowanie rur czy okablowania, pod konkretne infrastruktury. Elementy służące do budowania takiej drogi z plastiku mają być gotowymi prefabrykatami, które wystarczy tylko połączyć. Tak więc nie będzie potrzeby wykorzystywania drogich i ciężkich maszyn do wylewania i utwardzania asfaltu.

Największym znakiem zapytania jest wytrzymałość takich materiałów. Producenci twierdzą, że plastikowe drogi są nie tylko odporne na korozję, degradację czy warunki atmosferyczne. Bez problemu mają też wytrzymywać rozpiętość temperatur od -40 do 80 stopni Celsjusza. Żywotność nawierzchni wykonanej z recyklingowanego materiału ma być trzy razy dłuższa niż tradycyjne konstrukcje.

Najnowsze