Przejechał na czerwonym, nie żyje pasażerka

Do tragicznego wypadku doszło w godzinach wieczornych na jednym z krakowskich skrzyżowań.

Według nagrania z monitoringu i ustaleń policji, winę za spowodowanie wypadku ponosi kierowca, którego na wideo widzimy nadjeżdżającego z prawej strony. 23-latek siedzący za kierownicą Skody zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu.

Niewiele brakowało, a udałoby mu się przejechać, ale został uderzony w bok przez prawidłowo poruszającego się Citroena. Wypadku nie przeżyła 25-letnia pasażerka Skody.

Najnowsze

Motocyklista potrącił wózek z dzieckiem!

Tak kończy się omijanie samochodów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Omal nie doszło do tragedii.

Przez przejście dla pieszych przechodziła 78-letnia kobieta z wózkiem, w którym znajdowała się jej czteromiesięczna  wnuczka. Pierwszeństwa ustąpił jej kierujący samochodem, ale nie zrobił tego motocyklista na lewym pasie. Uderzył on w wózek, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście ani dziecku, ani jego babci nic poważnego się nie stało.

Cała sytuacja została nagrana przez kamerę znajdującą się w samochodzie, którego kierowca przekazał wideo policjantom. Dzięki temu policjantom udało się ustalić, że motocyklistą jest 26-letni mieszkaniec Lubina. Jak się również okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Teraz 26-latek za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna do 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 3.

Najnowsze

Nowe BMW kompletnie się spaliło! Ciąg dalszy znanego problemu?

Warte pół miliona złotych BMW serii 7 doszczętnie spłonęło. Jak prawie nowe auto może zapalić się w czasie jazdy?

Do zdarzenia doszło w Żorach. Kierowca BMW podczas normalnej jazdy miał poczuć dziwny zapach i zobaczyć dym. Szybko zatrzymał się i wyskoczył z auta, które po chwili stanęło w płomieniach. Nie udało się go ugasić, a straty wyceniane są na 500 tys. zł.

Czy nagle zapalające się BMW to ciąg dalszy głośnej sprawy z płonącymi autami tej marki? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ale jest to raczej mało prawdopodobne. Tamta sprawa dotyczyła serii 5 z 2-litrowymi silnikami Diesla, wyposażonych w wadliwy zawór EGR. Według informacji jakie się pojawiły, w tym przypadku chodziło o model „740” – może to oznaczać zarówno wersję benzynową, jak i wysokoprężną, ale w obu przypadkach mającą 3 l pojemności. Bardzo zatem możliwe, że przyczyna była zupełnie inna.

Najnowsze

Veloster N ETCR – pierwszy elektryczny samochód wyścigowy Hyundaia

Veloster N ETCR został zaprojektowany i zbudowany w siedzibie Hyundai Motorsport w Alzenau. Samochód ma brać udział w ETRC, nowej serii wyścigów samochodów turystycznych o napędzie elektrycznym

Samochód został stworzony w oparciu o model Veloster N, aby od 2020 roku brać udział w ETRC, nowej serii wyścigów samochodów. Veloster N ETCR powstał na bazie doświadczeń Hyundai Motorsport w budowaniu samochodów wyścigowych i ma powtórzyć sukces modeli i30 N TCR i Veloster N TCR. Jest w pełni elektryczny, posiada napęd na tylne koła oraz centralnie umieszczony silnik, zgodnie z regulacjami ETCR.     

Prace projektowe nad samochodem rozpoczęły się w listopadzie 2018 roku, a prototyp został zaprezentowany w sierpniu 2019 roku. Pełne testy auta rozpoczną się w tym miesiącu i będą przy nich obecni doświadczeni inżynierowie, przeszkoleni przez Hyundai Motorsport. Na pierwszy sezon ETCR zostaną wyprodukowane dwa modele Veloster N TCR. 

Hyundai Motorsport będzie równocześnie dalej angażować się w FIA World Rally Championship (WRC) i inne rajdy oraz wyścigi samochodów turystycznych z modelami odpowiednio i20 R5, i30 N TCR oraz Veloster N TCR. Doświadczenia Hyundai Motorsport wyniesione z opracowania modelu Veloster N ETCR zostaną przekazane do centrum badawczo-rozwojowego Hyundai w Namyang w Korei Południowej.  

Najnowsze

Szymon Brodziak – pierwszym polskim artystą współpracującym z Rolls-Royce Motor Cars

Mistrz czarno-białych zdjęć pierwszym polskim artystą współpracującym z Rolls-Royce Motor Cars. Szymon w centrum swojego zainteresowania postawił model Wraith. Efektem tego jest sesja ukazująca unikalny, pełen napięcia związek, pomiędzy designem, potęgą a zmysłowością.

“Jesteś tym, co widzisz” – to motto Szymona Brodziaka w prostych słowach wyjaśnia styl jego pracy i fascynację, którą wywołują zdjęcia autorstwa artysty. Opowiadają historię w bieli i czerni oraz są środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest pobudzenie wyobraźni odbiorców. W ramach współpracy z marką Rolls-Royce Brodziak sportretował model Wraith z modelką, Ludwiką Cichecką, wydobywając efekt formy i perspektywy w czerni i bieli.

W ekspresyjnym i pełnym kolorów świecie Rolls-Royce’a, klient może dokonywać własnych wyborów spomiędzy najlepszych materiałów, wyrafinowanego wzornictwa oraz unikalnych zestawień kolorystycznych. A wybory te stanowią jednocześnie wymóg i inspirację. “Rolls-Royce is Bespoke” – unikalne możliwości indywidualizacji na najwyższym poziomie – tam, gdzie granice możliwości wyznacza wyobraźnia klientów, Szymon Brodziak w monochromatycznych dziełach pokazuje wspaniale prostotę charakterystycznego designu, piękno ciała kobiecego i Rolls-Royce’a.

Szymon Brodziak jest najmłodszym artystą, którego prace były wystawiane w Muzeum Fotografii Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Jury konkursu The Fashion TV Photographers Awards doceniło jego czarno-białą kampanię podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w 2013 roku tytułując go “The World’s Best Black and White Photographer”. Ostatnio Brodziak zajął pierwsze miejsce w konkursie World’s Top 10 Black and White Photographers podczas “One Eyeland Awards”. Szymon Brodziak prowadzi dwie galerie – w Warszawie i Poznaniu.

Najnowsze