Promowanie zdrowia dzięki motocyklom?

Ile pejoratywnych stereotypów istnieje na temat motocyklistów, chyba nikt nawet nie jest w stanie ich zliczyć. Pytanie, dlaczego o ich pozytywnych działaniach mówi się mniej albo przynajmniej ciszej... Pewna Hiszpanka wpadła na nietypowy pomysł.

„Mama-Toto Mobile Clinic” – mobilne karetki motocyklowe.
fot. healthbymotorbike.community.officelive.com

A szkoda, bo często z idei motocyklizmu wypływa chęć niesienia pomocy innym. W Kenii powstał program „Healthy by Motorbike” (tłum. „Zdrowie przy motocyklu”). Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia jest Araceli Alonso, która przy współpracy Lindy Wafula (Project Africa) postanowiły stworzyć wyjątkowe przedsięwzięcie, które ma na celu szerzyć edukację dziewcząt oraz kobiet dotyczącą zdrowia. Akcja „Summer Health Camp” to namioty szkoleniowe rozkładane latem, w których odbywają się wykłady, a  „Woman to Woman” to bezpośrednia pomoc kobieta kobiecie. Panie niosą też pomoc dzięki mobilnym motocyklowym klinikom „Mama-Toto Mobile Clinic”, które jeżdżą po całym kraju, aby służyć często schorowanej społeczności.

To niesamowite pani Alonso potrafiła zarazić swoją pasją do działania swoich studentów z Uniwersytetu Wisconsin-Madison. Zapraszamy Was do obejrzenia dokumentu „Nikumbuke” tłum. „Pamiętaj mnie” dotyczącego projektu, który dzięki motocyklom niesie pomoc w Nigerii.

Więcej informacji tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze