Program dla motocyklistek podczas FIM Rally Poland Bydgoszcz oraz Mistrzostwa Polski Kobiet w Motocrossie w Człuchowie

Już w ten weekend, na największym wydarzeniu turystyki motocyklowej na świecie FIM Rally Poland, oprócz innych punktów programu, PZM i organizator proponuje w sobotę „Program Kobiet”. Jest to pakiet atrakcji, zarówno autorstwa kobiet, jak i do kobiet  zaadresowany.

FIM Rally jest zlotem miłośników turystyki motocyklowej oraz najważniejszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem z tej kategorii na świecie. Zjeżdzają tu tysiące motocyklistów z całego globu, najwięcej jednak jest przedstawicieli ze Szwajcarii, Niemiec, Francji i Włoch. Czeka nas więc trzydniowe wydarzenie – w dniach 19-21 lipca – którego baza znajdować się będzie na zamkniętym terenie otoczonym malowniczymi wzgórzami (teren wystawienniczy LPKiW Myślęcinek).

Tym razem w harmonogramie pojawił się program adresowany do kobiet. Będzie to czas i miejsce, aby zapoznać się z opowieściami z podróży motocyklowych Ani Jackowskiej, na żywo zobaczyć motocyklowe popisy kaskaderskie Ewy Pieniakowskiej, wziąć udział w przeznaczonym dla kobiet treningu na torze kartingowym. Przedłużeniem kobiecych aktywności będzie finał Pucharu Kobiet w Motocrossie, który odbędzie się w niedzielę, 22 lipca w Człuchowie.

Program Kobiet:

sobota 21 lipca, 14:00-17:00, Strefa Kobiet na festynie w miejscu zlotu:

spotkanie z Anią Jackowską

pokaz stuntu Ewy Pieniakowskiej

pokaz i demonstracka makijażu dla kobiet aktywnych

niedziela 22 lipca, Człuchów – ok. 80 km od Bydgoszczy

Joanna Miller
fot. pzm

Mistrzostwa Polski Kobiet w Motocrossie – w dniu 22 lipca w Człuchowie odbędzie się ostatnia, decydująca runda Pucharu Polski Kobiet w motocrossie sezonu 2012. Znakomicie przygotowany tor, fantastyczna, dopingująca i kilkutysięczna publiczność, adrenalina oraz około 20 zawodniczek zapowiadają imponującą walkę o każdy metr aż do samej mety. Wyrównana walka między dziewczynami, determinacja i chęć zwycięstwa zagwarantują doskonałe widowisko. Niewątpliwą gwiazdą i liderką zawodów jest Joanna Miller – jedna z czołowych zawodniczek damskiego motocrossu. W sezonie 2012 występuje w Mistrzostwach Świata Kobiet, Międzynarodowych Mistrzostwach Holandii i Pucharu Polski MX2. W sezonie 2011 Asia zdobyła Puchar Polski Kobiet, wygrywając wszystkie rundy. Wzięła także udział w Mistrzostwach Holandii i Mistrzostwach Polski MX2, gdzie startowała w jednej linii z mężczyznami. Jej największym sukcesem ubiegłego sezonu był debiut w Mistrzostwach Świata Kobiet, gdzie drugą rundę ukończyła w pierwszej dziesiątce. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Motorcrossu Kobiet zajmuje 8 miejsce, jako najmłodsza przedstawicielka swojej kategorii. Teraz jej celem jest podium w Pucharze Świata. 17-letnia zawodniczka odbywa około 25 startów w sezonie, ale znajdzie czas by 19-20.07 zaprezentować się w Bydgoszczy na Zlocie Motocyklowym FIM RALLY 2012.

Zlot odbędzie się pod adresem:
67 FIM Rally 2012, Centrum  Targowo-Wystawiennicze Myślęcinek, ul. Gdańska 173 – 175, Bydgoszcz 

GPS

53°10’16.032″N, 18°2’53.051″E

GPS

53.1711200°N, 18.0480700°E

Zawody odbędą się w Człuchowie na torze Dirt Arena. Dojaz z Bydgoszczy do Człuchowa tutaj http://www2.pzm.pl/fimrally/motocross_kobiet

A co się będzie działo podczas FIM Rally Poland 2012? Dla wszystkich uczestników zlotu, już pierwszego dnia imprezy zaplanowano prezentację przybyłych ekip na Wyspanie Młyńskiej, połączonej z zamkniętym parkiem maszyn. Kolejny dzień, to czas wycieczki do miasta pierników, Torunia. Tam motocykliści zapoznają się ze wszystkimi urokami miasta, które znalazło się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Trzeciego dnia wydarzenia odbędzie się Parada Narodów ulicami Bydgoszczy, gdzie pasjonaci – poprzez ozdobienie siebie i swoich maszyn – zaprezentują mieszkańcom Bydgoszczy barwy i symbole miejsc, z których przybyli.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze