Profesjonalny tor kartingowy w Warszawie!

Wreszcie! Jak podaje portal www.f1.pl już w czerwcu fani sportów motorowych oraz chętni na naukę jazdy, czy zabawę na gokartach będą mieli do dyspozycji w Warszawie profesjonalny, najnowocześniejszy w Polsce tor oraz zaprojektowane przez Roberta Kubicę gokarty włoskiej firmy Birel.

Portal Pit Stop podaje, że obiekt o nazwie Grand Prix Your Place to Race powstaje na powierzchni komercyjnej Blue City. Pętla zajmującego 3000 metrów kwadratowych obiektu otoczona zostanie barierami ochronnymi, które podnoszą bezpieczeństwo na najlepszych torach świata. Specjalna nawierzchnia zapewni odpowiednią przyczepność i kontrolę nad gokartami, a namiastką znanego z Formuły 1 samochodu bezpieczeństwa będzie specjalny system, ograniczający prędkość małych pojazdów w razie nieprzewidzianych sytuacji na torze.

 

Wizualizacja toru kartingowego w Blue City.
fot. Grand Prix Your Place to Race

Kierowcy będą mieli do dyspozycji zaprojektowane przez Roberta Kubicę gokarty produkcji włoskiej firmy Birel, firmowane przez RK Kart. Czasy okrążeń będzie mierzył profesjonalny system marki SMS Timing, stosowany na torach w Dubaju, Barcelonie czy Abu Zabi. Wyniki rywalizacji wyświetlane będą na 34 telewizorach.

Na terenie toru powstanie Grand Prix Shop – sklep z odzieżą i gadżetami zespołów Formuły 1 oraz Grand Prix Club, wzorowany na prestiżowym Formula 1 Paddock Club. Pomieszczenia ozdobione zostaną największą w Europie galerią unikalnych zdjęć prezentującą całą karierę Roberta Kubicy, a w czasie najważniejszych zawodów wyścigowych w Grand Prix Club organizowane będą transmisje TV.

Właściciel toru oferować będzie w sprzedaży wyścigowe gokarty marki RK Kart, przyspieszające od zera do 100 km/h w czasie poniżej czterech sekund. Dla tych pasjonatów, którzy chcą przy okazji wyposażyć się w odpowiednie ubrania i buty, firma Puma uruchomi na terenie toru firmowy sklep z kolekcją Motorsport.

Przy torze powstanie także profesjonalna szkoła kierowców kartingowych. Jej organizatorzy dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i kontaktom stworzą młodzieży szansę rozpoczęcia zawodowej kariery na torze.

Więcej szczegółów, kliknij tutaj.

Źródło: www.f1.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze