Profesjonalny lokalizator GPS do samochodu: oto główne powody, dlaczego warto w niego zainwestować

Coraz więcej firm nie wyobraża sobie prowadzenia działalności gospodarczej, której jednym z filarów jest transport, bez dedykowanego przekaźnika GPS. Na jakie cechy takiego rozwiązania trzeba zwrócić uwagę?

Jakie cechy powinien spełniać dobry moduł GPS do samochodu?

Przede wszystkim powinien stanowić spójną, przemyślaną całość, która będzie w pełni kompatybilna z nowoczesnymi rozwiązaniami sieciowymi. Żyjemy w czasach, kiedy, na przykład poprzez smartfon, każdy z nas ma dostęp do sieci. Możemy wysyłać, ale i pobierać umieszczone tam dane.

Dobrze wdrożony system GPS do samochodu (jaki ma w swojej ofercie m.in. Navifleet), który można obsługiwać zarówno z poziomu dedykowanej aplikacji, jak i przez przeglądarkę internetową, może wnieść komfort pracy osób zarządzających transportami i spedycją w firmie na zupełnie nowy, o wiele wyższy poziom. W jaki sposób?

Na pewno warto wskazać na dostęp do wielu kluczowych danych, zarówno o wybranych parametrach pojazdu (spalanie, średnia szybkość, prędkość w danym momencie), jak i na informacje o kierowcy. Analiza danych odpowie na pytania o to, ile w czasie jazdy było przerw, a także wskaże ich miejsca. Najlepsze platformy dają też dostęp do tak zwanego wirtualnego tachometru, dzięki któremu będziemy mogli szybko ocenić, ile jeszcze czasu pracownik może spędzić za kółkiem.

To wszystko pozwala stwierdzić, że kluczowym fundamentem, który może zaważyć na tym, czy nasz moduł GPS do samochodu spełni pokładane w nim nadzieje, jest uniwersalność. Im więcej intuicyjnych rozwiązań oraz danych, tym większe mamy możliwości, by skutecznie zarządzać naszą flotą.

Monitoring GPS samochodu prywatnego – czy to ma sens?

Tak, zdecydowanie. Mimo tego, że Polska to dość bezpieczny kraj, to nie można wykluczyć, że nasz samochód zostanie skradziony. Statystyki są tutaj nieubłagane: udaje się odzyskać około 25% ukradzionych pojazdów. Zgodnie z danymi Komendy Głównej Policji, w 2020 roku skradziono ponad 45 tysięcy samochodów.

Szybki czas reakcji znacznie zwiększa szanse na odnalezienie pojazdu, a profesjonalny moduł GPS do samochodu, który pozwala w czasie rzeczywistym śledzić jego położenie, to jedna z najpotężniejszych broni, jakie mają po swojej stronie kierowcy. Pod wieloma względami jest to rozwiązanie, które przewyższa funkcjonalność autoalarmu, choć oczywiście najlepiej byłoby postawić na oba te rodzaje zabezpieczeń.

Aby mieć pewność, że przekaźnik nie przestanie działać po wyjęciu z auta akumulatora, wybierzmy taki lokalizator, który będzie mieć swoje własne, autonomiczne źródło zasilania. Wspomniana już wcześniej firma Navifleet ma w swojej ofercie i takie nadajniki GPS. Niektóre z oferowanych przez nią rozwiązań pozwalają nawet na zdalne odcięcie zapłonu, co na pewno znacznie utrudni złodziejowi zadanie, a jednocześnie zwiększy nasze szanse na odzyskanie skradzionego dobra.

Jak zamontować system GPS do samochodu?

Nie zaleca się montowania jego elementów w miejscach o bardzo ograniczonej dostępności, które dodatkowo są obudowane tworzywem metalowym. Może to negatywnie wpłynąć na moduł GPS oraz przekaźnik antenowy. Najczęściej spotykamy się z sytuacją, kiedy nadajnik zostanie dyskretnie zabudowany, na przykład w tylnej kanapie.

Powinniśmy pamiętać też o tym, by zlecić montaż zawodowcom, którzy wiedzą, jak umiejętnie połączyć profesjonalny system GPS z pojazdem, by ten dostarczał nam wszystkich ważnych danych na jego temat: od zużycia paliwa, po informacje o położeniu w czasie rzeczywistym.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze