Pro-Motocyklowa Belgia

Już wkrótce w Belgii wejdą w życie nowe przepisy, które nadadzą kilka praw motocyklistom poruszającym się po drogach tego kraju.

Belgia od 1 września wprowadza nowe przepisy dotyczące motocyklistów.
fot.wrn

W chwili obecnej przez Europe przetacza się fala debat dotycząca zakazów oraz obowiązków, jakie mają obowiązywać motocyklistów. Nie tak dawno sami byliśmy w Polsce świadkami artykułów nawołujących do piętnowania motocyklistów. We Francji z kolei przetoczyły się protesty użytkowników jednośladów związane ze zmianą przepisów o ruchu drogowym.

Jak się okazuje są kraje w Europie, które stawiają na liberalność, a nie na wygórowane przepisy, które mają za zadanie zniechęcić ludzi do poruszania się „dwoma kółkami”, jednym z nich jest Belgia. Kraj ten od 1 września wprowadzi nowe przepisy dotyczące motocyklistów. Poniżej prezentujemy zmiany:

– Jazda pomiędzy samochodami będzie możliwa z prędkością do 50km/h i tylko wtedy, gdy różnica prędkości pomiędzy autami, a motocyklem nie będzie przekraczać 20km/h. Przejazd pomiędzy samochodami będzie dozwolony jedynie przy użyciu lewego skrajnego pasa ruchu.

– Parkowanie na chodnikach będzie dozwolone w sytuacji, gdy motocykl pozostawi, co najmniej 1, 5 metra wolnej przestrzeni.

– Dzieci powyżej ósmego roku życia będą mogły jeździć, jako zwykły pasażer jadąc na tylnym siodełku. Maluchy w wieku od 3 do 8 lat będą mogły podróżować w foteliku dziecięcym na motocyklach nieprzekraczających pojemności 125ccm. Dzieci poniżej 3 roku życia będzie obowiązywał zakaz jazdy jednośladami.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze