Premiera hybrydowego LaFerrari w Genewie

Podczas trwającego salonu samochodowego w Genewie, włoska marka Ferrari przedstawiła model LaFerrari, następcę kultowego już, Enzo. Samochód ma być wyrazem prestiżu i popularności marki.

 

Doczekaliśmy się! Ferrari wreszcie oficjalnie przedstawiło swoją najnowszą hybrydę. Przedstawiony pojazd przygotowany przez producenta z Maranello, ma pod maską nie tylko 6.3-litrowy silnik V12, ale także jednostkę elektryczną.
W sumie, oba silniki generują moc 963 koni mechanicznych i 970 Nm momentu obrotowego. Napęd na koła przenosi siedmiobiegowa skrzynia DCT.

Producent deklaruje, że auto osiąga prędkość 100 km/h w czasie poniżej trzech sekund. 200 km/h to kwestia siedmiu sekund, zaś na osiągnięcie 300 km/h LaFerrari potrzebuje piętnastu sekund. Z kolei, maksymalna prędkość, jaką jest w stanie osiągnąć samochód to 350 km/h. 

Jak na wyjątkowe samochody przystało, LaFerrari  to seria limitowana – powstanie jedynie 499 sztuk tego unikatowego auta. Prawdopodobnie, z taśmy produkcyjnej wyjechało tyle modeli Enzo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze