Karolina Chojnacka

Premiera Harley-Davidson Bronx opóźniona, a może nawet zostać odwołana

Produkcja streetfightera jest w zawieszeniu, od czasu gdy Harley-Davidson przechodzi przez szereg zmian.

Pod koniec ubiegłego roku Harley-Davidson zabrał swojego nowego nagiego streetfightera Bronx na pokaz EICMA w Mediolanie.

Rama tego motocyklu średniej wagi obejmowała nowy chłodzony cieczą silnik Revolution Max V-twin Harleya o mniejszej pojemności skokowej 975 cm3, obiecujący ponad 115 koni mechanicznych.

Od tamtego wydarzenia Harley-Davidson przeszedł kilka wstrząsów, w tym zmianę dyrektora generalnego oraz przewartościowanie swojej pozycji na całym świecie, od produktów po produkcję. W ramach zmian zwanych „Rewire” firma oświadczyła, że zmniejszy o 30% planowaną przyszłą produkcję. Redukcja najpewniej obejmie Bronxa.

Premiera Harley-Davidson Bronx opóźniona, a może nawet zostać odwołana

Przeczytaj też: „Long Way Up” – nowe motocyklowe show z Ewanem McGregorem i Charleyem Boormanem!

Podczas prezentacji Harleya na II kwartał pod koniec ubiegłego miesiąca, nowy dyrektor generalny Jochen Zeitz zapytany o Bronx, odpowiedział:

Myślę, że w tym czasie Pan America będzie głównym tematem w przyszłym roku. Inne decyzje dotyczące linii produktów będziemy ujawniać w czasie rzeczywistym, więc nie jest to coś, o czym możemy lub chcemy rozmawiać w tej chwili.

Jak donosi „Motorcycle” Harley-Davidson usunął wszystkie wzmianki o Bronksie ze strony Future Vehicles. Rzecznik firmy powiedział „Motorcycle”:

W 2021 roku Harley-Davidson skupi się na premierze Pan America, naszego pierwszego motocykla Adventure Touring. Aby zapewnić wyjątkową premierę dla Pan America, nie będziemy wprowadzać na rynek motocykla ulicznego Bronx.

Premiera Harley-Davidson Bronx opóźniona, a może nawet zostać odwołana

Przeczytaj też: Wybierz najciekawszego customa Harley-Davidson

Wszystko wskazuje więc na to, że aktualnie premiera Harley-Davidson Bronx jest opóźniona, a może nawet zostać odwołana, co z pewnością nie spodoba się fanom motocykli czekającym na przejażdżkę Bronxem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze