Premiera Ducati 899 Panigale we Frankfurcie - film

11 września 2013
27
Długo oczekiwany motocykl Ducati 899 Panigale został zaprezentowany podczas imprezy VW Group Night we Frankfurcie, na trwających właśnie dniach prasowych salonu (IAA będzie otwarte dla wszystkich od jutra do 22 września).
Ducati 899 Panigale - motocyklistki będą za nim szaleć ;-)

fot. Ducati

O nowej maszynie i ofercie motocykli na sezon 2014 opowiedział zgromadzonym dziennikarzom dyrektor zarządzający Ducati Claudio Domenicali.

Galeria zdjęć 2014 Ducati 899 Panigale - tutaj.

Ducati Panigale 899 jest określany mianem "supermid" (superpołówka, superśredniak) obsypanego nagrodami modelu Ducati 1199 Panigale. Został zaprojektowany tak, by dostarczał wszystkich emocji z jazdy, które zapewnia starszy brat, przy jednoczesnej wygodzie użytkowania na codzień, jako streetbike.

Motocykl jest napędzany przez zmodyfikowany silnik Superquadro o mocy 148 KM i momencie obrotowym 99 Nm. Jednostka płynnnie oddająca moc w połączeniu z konstrukcją Panigale jako
monocoque, ma dawać w rezultacie maszynę ze świetnym stostunkiem mocy do masy - ta ostatnia wynosi jedynie 169 kilogramów (na sucho).

Ducati 899 Panigale - cóż... my się już zakochałyśmy...

fot. Ducati


Sylwetka prawie żywcem zdjęta z 1199 podkreśla przywiązanie młodszego brata 899 do rodziny Panigale. Na pokładzie motocykla znajdziemy właściwie wszystkie rozwiązanie rodem z superbike'a, począwszy od systemu Ducati Quick Shift (DQS), przez w pełni integrowany układ Riding Mode (programy pracy silnika) w połączeniu z Ride-by-Wire, ABS trzeciej generacji, Ducati Traction Control (DTC) oraz Engine Brake Control (EBC).

Nowe Ducati ma kosztować w Wielkiej Brytanii od 63 100 zł (£12,495) i będzie tam dostępny w salonach od listopada w dwóch lakierowaniach: tradycyjną dla Ducati czerwoną karoserią i czarnymi obręczami lub białym pełowym lakierem (arctic white) i czerwonymi obręczami.

Ducati - założone w 1926 roku, produkuje sportowe motocykle od 1946 roku. Obecnie w ich ofercie można znaleźć takie modele jak: Diavel, Hypermotard, Monster, Multistrada, oraz te klasy streetfighter i superbike. Marka rywalizuje również na polu sportowym; bierze udział w World Superbike i - ze swoim oficjalnym zespołem - w World MotoGP (od 2003 roku). W Superbike'ach Ducati zwyciężyło 17 razy jako konstruktor i 14 razy ze swoimi kierowcami, a w 2011 roku przekroczono liczbę w sumie 300 zwycięstw w wyścigach. W kwietniu 2012 roku koncern Audi wykupił pakiet większościowy włoskiej marki.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!