Ewa Kania

Takiego prawa jazdy policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca przybył z przyszłości?

To miała być zwykła kontrola drogowa, a policjanci wykryli podróżnika w czasie. Chyba, że był to zwykły oszust - oceńcie sami.

Zaczęło się od przeprowadzonej bez powodu (czyli tak zwanej „rutynowej”) kontroli. Okazało się, że szybko znalazł się powód nie tylko do zatrzymania. Kierujący okazał policjantom z Garwolina prawo jazdy, jakiego jeszcze nie widzieli.

Funkcjonariusze szybko zwrócili uwagę na różnice w grafice na dokumencie, brak jakichkolwiek zabezpieczeń oraz znaków wodnych. Brakowało też na nim informacji o organie wydającym oraz podpisu posiadacza.  Sam blankiet był do tego nierówno przycięty i zalaminowany.

Największym zaskoczeniem była jednak data urodzenia kierowcy – zgodnie z dokumentem urodził się 24 października 2059 roku. Czyli miał przyjść na świat dopiero za 35 lat! Podróżnik w czasie?

Prawdopodobnie nie, ponieważ dokument wydano 31 marca 2023 rok, a jego ważność kończyła się w marcu 2028. Wszystko wskazywało więc jednak, że 21-letni obywatel Nepalu posługiwał się fałszywym dokumentem.

Podatek od samochodów spalinowych w Polsce. Jest decyzja Unii Europejskiej

Policjanci zatrzymali dokument, a prowadzony przez mężczyznę pojazd przekazali uprawnionej osobie. W sprawie 21-latka zostało wszczęte postępowanie – za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze:

J.H😄😄🖐🏻 - 22 maja 2024

HAHAHAHAHA.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze