Prawniczka jeździ BMW, elektryk Fordem

Analiza kontraktów ubezpieczeniowych w Niemczech pokazała, jakimi markami samochodów jeżdżą poszczególne grupy zawodowe. Z jednej strony nieustannie powielane są te same klisze, bo i nasze przywyczajenia są trwałe. Z drugiej widać też pewne zaskoczenia.

fot. Motocaina.pl

Na portalu internetowym transparo.de została opublikowana analiza porwónawcza oparta na liczbie 56 000 anonimowych zgłoszeń ubezpieczeniowych – włączając w to samochody, starsze i zupełnie nowe auta.

Przeanalizowano preferencje przedstawicieli czterdziestu różnych zawodów – od architektów, przez nauczycieli po techników dentystycznych. Okazało się, że prawnicy wybierają BMW, malarze farby i pędzle wożą Oplami. Nie budzi zdziwnienia fakt, ża absolutnym liderem rynku jest marka Volkswagen. Marka z Wolfsburga jest szczególnie popularna wśród ekonomistów (23%), lubią ją również asystenci stomatologiczni (21%) i lekarze (również 21%).

Inne marki wypadają troszkę gorzej – BMW wybiera 14% prawników. Malarze wybierają Ople (15%) a Fordy lubię elektrycy (11%).

W badaniach przeprowadzonych przez Wolfganga Bischofa z Hochschule Roseheim wynika, że największą grupę zawodową stanowią inzynierowie. Co piąty z nich jeździ Volkswagenem. Kolejne miejsca zajmują marki BMW (13%) i Mercedes-Benz (95).

Niemieckiem rynkiem samochodów zagranicznych rządzi Renault – wybiera go 7% handlowców. Skoda trzyma się nieźle – jeździ nią 6% dziennikarzy. Zakakujący jest wyniki Toyoty – zgarnia aż 5% prawników.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze