Prawidłowy montaż fotelika samochodowego

Od prawidłowego montażu fotelika w samochodzie zależy, czy dziecko będzie odpowiednio chronione podczas podróży lub ewentualnej kolizji. Dowiedz się, jak to należy robić, żeby było bezpiecznie.

fot. Ramatti

Montuj fotelik na tylnym siedzeniu samochodu
To według ekspertów najbezpieczniejsze miejsce na przewożenie dzieci. Jeżeli chcesz przewozić dziecko na przednim siedzeniu, pamiętaj o wyłączeniu przedniej poduszki powietrznej. Podczas gwałtownego hamowania lub ewentualnej kolizji, poduszka będzie stanowić zagrożenie dla życia dziecka.

Foteliki z grupy 0 – 13 kg montuj tylko tyłem do kierunku jazdy
Noworodek lub niemowlę odwrócone tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejsze podczas gwałtownego hamowania pojazdu lub kolizji. Siły działające na dziecko  podczas wypadku rozłożą się inaczej niż sytuacji, gdy fotelik jest zamontowany przodem do kierunku jazdy.

Nie przeprowadzaj zmian naruszających konstrukcję fotelika
Jakakolwiek ingerencja w konstrukcję fotelika może spowodować, że w sytuacji zagrożenia fotelik nie zapewni odpowiedniej ochrony i zabezpieczenia.

Zamontuj fotelik zgodnie z instrukcja dołączoną do produktu
Tylko montaż przeprowadzony zgodnie z zaleceniami określonymi w instrukcji dołączonej do danego modelu fotelika, zapewni jego właściwe działanie. W każdej instrukcji znajdują się wskazówki dotyczące obsługi fotelika oraz jego sposobu zamontowania w samochodzie.

Poproś sprzedawcę o wskazówki lub pomoc w zamontowaniu fotelika
Sprzedawca powinien udzielić wszelkich porad i instrukcji dotyczących montowania fotelika. Może również pomóc w bezpośrednim zamontowaniu fotelika w samochodzie. Zawsze rób to w taki sam sposób.

źródło: Ramatti

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze