Pozytywne zakręcenie - czyli Red Hot Rally Girls w akcji!

Dwie miłośniczki podróży, bałkańskich klimatów i ekstremalnych wrażeń startują w 6. edycji  ZŁOMBOLU – wyprawy samochodami komunistycznej produkcji, pomagając w ten sposób dzieciakom ze śląskich domów dziecka. Hanna „Hanka” Zasada i Dorota „Dorka” Kalisz opowiadają o swojej pasji.

Team Red Hot Rally Girls, czyli Hanna Zasada i Dorota Kalisz, to dwie podróżniczki, pasjonatki motoryzacji, które połączyła pasja przygód i boleśnie odczuwana konieczność bycia w drodze. Już 15 września startują w rajdzie ZŁOMBOL. ZŁOMBOL to ekstremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji. Jej celem jest zbieranie pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci ze śląskich domów dziecka. Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monako, na arktyczne koło podbiegunowe, do Azji i do słynnego Loch Ness, aby pokazać, że mimo wszystkich obaw da się dojechać takimi "złomami" do wyznaczonego celu. ZŁOMBOL nie jest zorganizowaną wycieczką zadbanych youngtimerów. Jest ekstremalną wyprawą bez jakiegokolwiek wsparcia z strony organizatorów. Nie ma mechaników, nie ma assistance, nie ma lawety, nie ma psychologa, nie ma części, sprzęt jest stary i zmęczony. Nikt wcześniej nie sprawdza trasy ani miejsc noclegów. Wyjazd to duża niewiadoma.

fot. materiały zawodniczek

„Istnieje ryzyko, że w razie poważnej awarii, będziemy musiały utylizować nasz pojazd po drodze i wracać w inny sposób do Polski!” – mówią dziewczyny.

fot. materiały zawodniczek

„Ruszamy już 15 września z Katowic do Grecji, cel - Archaia Olimpia. Trasa rajdu wiedzie poprzez Słowację, Węgry, Słowenię, Bośnię, Chorwację, Czarnogórę i Albanię do Grecji. Przed nami 5 tysięcy kilometrów - to wyzwanie dla naszej 22- letniej Skody Favoritki. Mimo wszystkich obaw pokażemy, że da się dojechać do wyznaczonego celu!” – opowiada Hanka.

fot. materiały zawodniczek

„Zbieramy na dzieci, udostępniając darczyńcom powierzchnie reklamowe na naszej Skodzie. W zamian za wpłacone pieniądze na konto akcji mogą umieścić swoje logo firmowe i inne wymysły na naszym samochodzie. 100% wpłat jest wykorzystane na niezbędne rzeczy dla dzieci z domów dziecka. Wyjazd opłacamy we własnym zakresie. Zakup auta, wpisowe, przygotowanie auta do wyjazdu, paliwo, noclegi, opłaty za autostrady, promy, naprawy po drodze, lawety (oby nie były potrzebne...), naklejki. Nie ma jakiegokolwiek finansowego wsparcia dla uczestników! Wszystkie wpłaty na konto fundacji idą wyłącznie na dzieci...” – dodaje Dorka.  

 A tak Red Hot Rally Girls mówią o sobie:

HANNA „HANKA” ZASADA

Hanna Zasada
fot. materiały zawodniczek

Głęboka prawda życiowa: Jeśli ktoś chce – znajdzie sposób. Jeśli ktoś nie chce – znajdzie powód.

Cytat: „Chodźmy gdzieś i zróbmy coś, narozrabiajmy...”

Ulubiony przedmiot: bilet lotniczy

Pasje i sporty: pływanie, windsurfing, nurkowanie, narty, narty wodne, rolki, rower, motocykl, salsa, trekking, podróże, podróże, podróże...

Ulubione miejsce: Neil, Andamany

Hanka na co dzień zarządza sklepem internetowym CzerwonaMaszyna.pl, jest też wyłącznym importerem i dystrybutorem kilku europejskich marek. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, choć niekoniecznie je posiadać na własność - za wyjątkiem pojazdów i wspomagaczy przemieszczania – od rolek, przez narty, aż po vany). Hanka nieco odstaje od klasycznego wizerunku bizneswoman – częściej w bojówkach niż w garsonce – z głową pełną planów na kolejne podróże. Europa i Azja – te dwa kontynenty objechała, obleciała i poznała. Czas teraz na Amerykę Południową i Czarny Ląd.

DOROTA „DORKA” KALISZ

Dorota Kalisz
fot. materiały zawodniczek

Głęboka prawda życiowa: Spełniaj swoje marzenia, nikt tego za ciebie nie zrobi!

Cytat:  „Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su...” Dan Brown

Ulubiony przedmiot: plecaczek na kółkach

Pasje i sporty: podróże te małe i duże, skoki z czego się da – z mostu, drzewa, a szczególnie z samolotu (ale ze spadochronem),  nurkowanie, canyoning, pływanie,  dużo, dużo błota... czyli off-road, zimą narty oraz hiszpańskie i latynoamerykańskie kino.

Ulubione miejsce:  mała wysepka Caye Caulker - Belize, Banos – Ekwador… coś jeszcze by się coś znalazło…

Dorka na co dzień freelansuje w świecie badań marketingowych, szkoleń i konsultingu – po prostu ciągle poszukuje. Specjalizacja  mission impossible; na wczoraj, przedwczoraj i w zeszłym miesiącu. Od lat związana z off roadem – Grupą 4x4 i Wyścigiem Górskim w Limanowej, prowadzi biuro prasowe. Okazyjnie sama startuje w rajdach, najchętniej jako pilot ciężarówek. Dwa lata temu wraz z Józefem Cabałą zajęli w Bożęcinie III miejsce w Serii 4x4.                                                                                Pasjonatka Ameryki Łacińskiej, nowych miejsc, barw, emocji, kolorów, zapachów i ciekawych ludzi. Klimatów latino  ciągle jej za mało. Kocha Andy i Karaiby… W najbliższym czasie Argentyna, potem Afryka, Australia, Nowa Zelandia. Jej marzeniem jest Księżyc… a energię czerpie ze słońca!

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.