Potrenuj na crossie i enduro!

Speed Country 2009 jest imprezą organizowaną przez Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe. Jeśli jesteś posiadaczką motocykla crossowego lub enduro, wpadnij do Wałbrzycha na ciekawy trening podnoszący umiejętności jazdy. W programie: wyścigi, puchar 6-latków, atrakcje i upominki.

Potrenuj i zobacz mistrzów

Na bieżni stadionu zostanie rozegrany SPEEDCROSS (to dyscyplina w naszym kraju mało znana, a podobna do jazdy na żużlu), czyli wyścigi motocykli cross/enduro. Sześciu zawodników podczas trzech okrążeń na torze nie tylko walczy z przeciwnikami, ale też z szykanami rozstawionymi na prostych.
Specjalnie przygotowany odcinek Cross Country Enduro w pobliżu stadionu umożliwi bezpieczny trening, pozwoli sprawdzić swoje umiejętności oraz pomoże w doskonaleniu techniki jazdy w trudnym terenie.

Atrakcją imprezy będzie występ 6-letnich żużlowców na maszynach o pojemności 50 cm3, którzy będą walczyli o Puchar SpeedTube.pl (partnera sekcji żużlowej Motocainy). Gościem specjalnym będzie zawodnik Mistrzostw Polski w Motocrossie i były Mistrz Polski Juniorów – Łukasz Bembenik.
Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli do czynienia ze speedwayem, zaprezentowany zostanie motocykl żużlowy oraz pokazana jazda ślizgiem kontrolowanym w wykonaniu ostrowskiego juniora – Karola Sroki.

 

 

6-latki na enduro? Dlaczego nie?
fot. Kinga Wachowska

SPEED COUNTRY 2009 odbędzie się na terenie stadionu „Victoria” oraz w okolicach przylegających do niego w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Impreza organizowana jest dla wszystkich posiadaczy motocykli terenowych, a jej celem jest propagowanie bezpiecznego uprawiania sportów motocyklowych, motocross i enduro w miejscach przystosowanych i dedykowanych do tych dyscyplin. Chodzi także o tworzenie podwalin sportu żużlowego i off-roadowego w Wałbrzychu.

Szczegółowe informacje:

termin:
28.11.2009
zawody i pokazy od godz. 10:30 do godz. 14:30,
biuro zawodów od godz. 8:00 do 15:30,
miejsce: stadion „Victoria”, dzielnica Sobięcin w Wałbrzychu przy ul. Sportowej. Dojazd drogą krajową nr 35 od strony Wrocławia, następnie przejazd przez miasto w kierunku centrum, a następnie w kierunku miejscowości Jelenia Góra drogą lokalną nr 367. Z tej drogi po prawej stronie będzie oznakowany po prawej stronie wjazd w ul. Sportową. W przypadku problemów proszę pytać się lokalnych mieszkańców o stadion VICTORIA na Sobięcinie.

Zobaczysz m.in. Karola Srokę w akcji!
fot. Dominik Okręglicki

Szczegóły rozgrywania zawodów zawiera regulamin imprezy i harmonogram czasowy.
Zapraszamy do zgłaszania się przez internet. 

Informacje:
Maciej Bogacz tel. 660 27 00 10 , mail: wsm@wsm.org.pl, gg 6548148

karta zgłoszenia: http://www.wsm.org.pl/pobierz/sc_2009_kz.pdf

regulamin: http://www.wsm.org.pl/pobierz/sc_2009_regulamin.pdf

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze