Potrąciła matkę z dzieckiem na przejściu dla pieszych

Czy pieszy idący przez przejście i mający zielone światło, może uśpić swoją czujność? Zdecydowanie nie!

Zdarzenie, które zarejestrowały kamery monitoringu miało miejsce na jednym z olsztyńskich skrzyżowań. W kobietę przechodzącą przez przejście z 5-letnim synem, wjechał Volkswagen. Kierująca nim 24-latka zignorowała czerwony sygnał na skrzyżowaniu i zaczęła hamować dopiero na widok pieszych. Mogła uniknąć potrącenia, gdyby skręciła w prawo, lecz ona odbiła w lewo, prosto na matkę z dzieckiem.

Jak podaje olsztyńska policja, ofiary tego zdarzenia miały tylko ogólne potłuczenia i nic poważnego się im nie stało. Kierującej Volkswagenem policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu.

Najnowsze

Wakacyjna mapa wypadków śmiertelnych przeraża

Statystyki wypadków drogowych poznajemy po każdych wakacjach, feriach, długich weekendach i okresach świątecznych. W tym roku policjanci postanowili w bardziej obrazowy sposób uświadomić nam skalę tragedii, jakie odbywają się na naszych drogach.

W ten sposób powstała mapa wypadków, która jest stale aktualizowana. Możemy zobaczyć na niej zaznaczone miejsca, w których od początku wakacji doszło do wypadków. Prawda, że całkiem gęsto jest już od kropek?

To teraz zwróćcie uwagę, że są to tylko i wyłącznie wypadki, w których ktoś zginął. Do tego dochodzą jeszcze szare kropki, oznaczające zdarzenia, w których ktoś został na tyle poważnie ranny, że zmarł do 30 dni po wypadku.

Policjanci mają nadzieję, a my razem z nimi, że pomoże to kierowcom w uświadomieniu sobie ogromu tragedii rozgrywających się na drogach. A pomyślcie, że przecież większa część wakacji dopiero przed nami! Ile jeszcze osób straci życie w wypadkach do końca sierpnia?

Jeśli wakacyjny wyjazd dopiero przed wami, koniecznie pamiętajcie o tych podstawowych, ale bardzo ważnych, zasadach bezpieczeństwa.

  • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
  • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
  • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
  • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
  • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych

Najnowsze

Taranował auta uciekając przed policją. Która go nie goniła

Brak zimnej krwi zgubił niejedną osobę mającą coś na sumieniu. Tak też było i tym razem.

Kamera samochodowa zarejestrowała zaskakującą sytuację na jednej z wrocławskich ulic. Między samochodami stojącymi na dwóch pasach, zaczął się rozpychać kierowca Mercedesa, taranując kilka aut w rozpaczliwej próbie ucieczki. Co spowodowało taką reakcję? Tuż za nim jechał radiowóz na sygnale.

Problem w tym, że policjanci jechali na interwencję i nie mieli pojęcia o tym, że w Mercedesie znajduje się ktoś wart zainteresowania. Auto zatrzymało się po chwili i wyskoczyło z niego dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać pieszo. Kierowca porzucił samochód kilka ulic dalej. Policja niedługo po zdarzeniu rozpoczęła poszukiwania całej trójki.

Najnowsze

Prowadził ciężarówkę popijając wódkę!

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

Była to rutynowa kontrola przeprowadzona przez świętokrzyską Inspekcję Transportu Drogowego w Szewcach. Zatrzymano kierowcę, który prowadził ciężarówkę białoruskiego przewoźnika. Mężczyzna jechał na załadunek. Uwagę inspektorów zwróciło nienaturalne zachowanie kierowcy, a także pozostawiona tuż przy siedzeniu butelka z alkoholem. Butelka była praktycznie pusta, a pozostały alkohol Białorusin chciał wypić nie bacząc na trwającą kontrolę.

Badanie alkomatem wskazało obecność 0,38 mg/l, czyli blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Inspektorzy wezwali na miejsce policjantów, którzy prowadzili dalsze czynności z nietrzeźwym kierowcą ciężarówki.

Najnowsze

Shiro Summer Style – letni wiatr we włosach

Inspirująca kolekcja kasków Shiro SH-235 na lato i nie tylko! Do wyboru do koloru!

Otwarty kask Shiro SH-235 gwarantuje niepowtarzalny styl na motocyklu, nie tylko motocyklistce. To lekki model (1070 g) z tworzywa ABS oraz z aerodynamicznym systemem wentylacji Advanced Air Flow.

Przeciwsłoneczną blendę kasku stworzono z wytrzymałego poliwęglanu, który został skorygowany optycznie i ma system szybkiego demontażu Quick and Easy. Zapięcie jest mikrometryczne, a wnętrze pokryte oddychającą i antyalergiczną tkaniną Cool Max i Dry Max.

Tu nie ma nudy – wygląd kasku można dowolnie zmieniać poprzez dopięcie szyby (przeźroczystej, ciemnej, żółtej) lub daszka, dodatkowo można dobrać gogle klasyczne lub sportowe z oferty Shiro. Model SH-235 występuje w wielu ciekawych malowaniach:

Najnowsze