Potrącił rowerzystkę i uciekł. Kiedy przyjechała policja, już nie żył

Do tragicznych wydarzeń doszło niedawno w Wyszkowie. Prawdopodobnie ze względu na złe warunki atmosferyczne, potrącona została starsza kobieta na rowerze. Sprawcę potrącenia spotkał jeszcze gorszy los.

Dyżurny z komendy z Wyszkowa otrzymał powiadomienie o prawdopodobnym potrąceniu 75-letniej rowerzystki w miejscowości Somianka. Wskazywały na to między innymi uszkodzenia jednośladu, ale koło rannej kobiety nie było nikogo, kto mógł być sprawcą. Poszkodowana trafiła do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanego.

Śmiertelnie potrącił motorowerzystę. Nie miał prawa jazdy, ale za to 3 promile

Kiedy funkcjonariusze natrafili na trop, od razu pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego o spowodowanie wypadku mężczyzny. Wtedy okazało się, że kierowca Daewoo Lanosa nie żyje. Nieprzytomny 84-letni mieszkaniec gminy Somianka, został znaleziony przez sąsiadkę w garażu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kiedy mężczyzna opuścił auto doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pomimo podjętym czynnościom ratowniczym przez członków rodziny, a później ratowników medycznych, życia 84-latka niestety nie udało się ocalić.

Bulwersujące nagranie – kierowca chciał potrącić rowerzystę?

Śledczy wykonali szereg czynności procesowych zmierzających do szczegółowego wyjaśnienia okoliczności i przebiegu tego tragicznego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził m.in szkice zdarzeniowe, przeprowadził oględziny pojazdów, jak i obydwu miejsc. Funkcjonariusze przesłuchali świadków. Na polecenie prokuratora ciało 84-latka zostało zabezpieczone w prosektorium w celu wykonania sekcji, która ma przybliżyć do przyczyny zgonu mieszkańca gminy Somianka. Lekarz stwierdzający zgon wykluczył udział osób trzecich.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze