Potrącił pieszą i „przewiózł” ją na masce!

Brak obserwacji sytuacji na drodze? Bezmyślność i nieznajomość kodeksu drogowego? Nie można wykluczyć, że jedno i drugie.

Takich sytuacji jest w Polsce niestety sporo, i chociaż dużo się o tym mówi, a także pokazuje na przykładach takich jak ten, niewiele się zmienia. Nadal wielu kierowców, ale także pieszych, wykazuje się dużym brakiem rozsądku.

Zobaczcie to nagranie. Kierujący srebrną Corsą jedzie prawym pasem. Kawałek przed nim na lewym pasie inny kierowca zatrzymuje się przed przejściem, żeby przepuścić pieszą. Tak na marginesie – zupełnie niepotrzebnie. Piesza była na tyle daleko, że ta „uprzejmość” była zupełnie zbędna i w żaden sposób nie ułatwiła przejścia na drugą stronę ulicy. Ale wracając do Corsy – kierowca ignoruje fakt, że na pasie obok inny pojazd zatrzymał się przed przejściem dla pieszych (co jest poważnym wykroczeniem) i uderza w pieszą, która przez krótką chwilę pozostaje na masce, a następnie upada na asfalt.

Wina kierowcy jest bezsprzeczna. Ale czy piesza zachowała szczególną ostrożność pokonując przejście? Nie, zachowała się tak jak wielu pieszych – kiedy tylko upewniła się, że może wejść na pasy, przestała obserwować sytuację na drodze. Nigdy tak nie róbcie!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze