Porysowała samochody kamieniem, wszystko nagrała kamera

Policja przestrzega przed samodzielnym dyscyplinowaniem kierowców, na przykład za złe parkowanie. Jak poważna kara może grozić za takie zachowanie, przekonała się pewna mieszkanka Zielonej Góry.

Do policyjnej komendy wpłynęło zgłoszenie od jednej z mieszkanek Zielonej Góry o zniszczeniu jej samochodu przez nieznaną starszą kobietę.  Zgłaszająca poinformowała ponadto, że kamera zainstalowana w jej samochodzie nagrała sprawczynię, a także to jak uszkodziła jeszcze inny samochód.

Na miejsce udał się patrol policji, który ustalił, że w podobny sposób uszkodzone są w sumie trzy pojazdy. Mundurowi zabezpieczyli nagranie od zgłaszającej i na jego podstawie ustalili kim jest kobieta, która sama postanowiła ukarać nieprawidłowo parkujących kierujących.

Okazała się nią być 60-letnia zielonogórzanka. Po zatrzymaniu kobieta próbowała tłumaczyć policjantom, dlaczego to zrobiła. Twierdziła, że przeszkadza jej gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść. Kobieta nie była wcześniej notowana. Odpowie za uszkodzenie mienia, a za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych pojazdów. Wszystkie trzy miały przerysowany lewy bok. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę blisko 10 tys. zł. 60-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody, zapłaci grzywnę w wysokości 2 tys. zł. jak również będzie musiała pokryć koszty postępowania sądowego.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Powinni jeszcze sprawdzić porysowane auta w okolicy w podobny sposób ,napewno inne tez rysowała widać pochodzi z jakiejś patologicznej rodziny gdzie się nie szanuje cudzej własności ..niech sama teraz naprawia ,szkoda ze tam merca nie było jakiegoś z indywidualem i powłokami xD oj babka byś mieszkanie sprzedawała

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze