Porsche Panamera i Panamera 4 – galeria

Po udanym wprowadzeniu nowego modelu na rynek, Porsche rozszerza ofertę i od maja proponuje kolejne wersje Gran Turismo: Panamera i Panamera 4. Ceny powalają, ale renoma marki i specyficzny urok modelu zapewne przyciągną do polskich salonów kwiat naszego biznesu.

fot. Porsche
fot. Porsche

 

 

 

 

 

 

 

Obie odmiany będą napędzane nowym, 3,6-litrowym silnikiem V6 z bezpośrednim wtryskiem benzyny, rozwijającym moc 300 KM i dysponującym maksymalnym momentem obrotowym 400 Nm. Zgodnie ze stosowanym przez Porsche oznaczeniem typów, Panamera ma napęd na tylne koła, natomiast Panamera 4 będzie wyposażona seryjnie w aktywny napęd na wszystkie koła. 

Dowiedz się więcej o nowym modelu marki z Zuffenhausen i zobacz na filmie nasze testy Porsche Panamery na poznańskim torze.

Oba modele będą wyposażone w dwusprzęgłową przekładnię (PDK) i funkcję Auto Start-Stop przez co mają zużywać poniżej dziesięciu litrów paliwa nasetkę (Panamera 9,3 l./100km, Panamera 4 – 9,6 l/100 km). Auta mogą być osadzone na 19-calowych obęczach (opcja).

fot. Porsche
fot. Porsche

 

 

 

 

 

 

 

Drzwi, pokrywa silnika, elementy zawieszenia, błotniki i pokrywa bagażnika wykonane są z aluminium lub jako mieszane konstrukcje aluminiowo – magnezowe. Nowy silnik V6 jest o około 30 kilogramów lżejszy, niż ośmiocylindrowa jednostka napędowa z Panamery S i 4S. Obok seryjnie stosowanego klasycznego zawieszenia (dostępnego opcjonalnie także z PASM – aktywną regulacją tłumienia amortyzatorów), na życzenie oferowane jest adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z dodatkowym zasobnikiem powietrza.

Światowa premiera Panamera i Panamera 4 odbędzie się na Salonie Samochodowym w Pekinie, rozpoczynającym się 23 kwietnia 2010 r. Obie nowe wersje pojawią się na polskim rynku w maju br. Cena Panamery w wyposażeniu  standardowym wynosi 93 300 euro wraz z podatkiem VAT, podczas gdy Panamera 4, wyposażona seryjnie w dwusprzęgłową przekładnię PDK, kosztuje 103 278 euro wraz z VAT-em.  

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze