Porsche Panamera i dyrektor kreatywny Balmain – co mają ze sobą wspólnego?

Samochody i moda mają ze sobą wiele wspólnego, m.in. tworzenie trendów i promowanie życia wg własnych zasad.

W ramach komunikacji obecnej linii modelowej Panamera firma Porsche współpracuje z jedną z najbardziej znanych twarzy na modowej scenie. To nikt inny jak Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny paryskiej marki Balmain.

Wspólnie z producentem samochodów sportowych projektant prezentuje w mediach społecznościowych serię filmów przybliżających niezwykłą historię jego życia.

Krótkie filmy zostaną opublikowane w kanałach mediów społecznościowych Porsche i na Instagramie Oliviera Rousteinga w okresie od połowy marca do końca kwietnia. Ich motyw przewodni wyraża hasło „Drive Defined”, nawiązujące do niezwykle silnej wewnętrznej motywacji Rousteinga.

Porsche Panamera i dyrektor kreatywny Balmain

W swoim świecie mam rolę do spełnienia. Chcę przesuwać granice i tworzyć estetykę oraz nowy świat – świat, w którym chcę żyć. – powiedział Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny domu mody Balmain. To wszystko doskonale pasuje do Porsche – marki, która fascynuje mnie od dzieciństwa i która jest synonimem designu i tradycji połączonych z innowacyjną siłą.

Wyraźnie zarysowują się tu również liczne podobieństwa łączące projektanta z marką sportowych samochodów. Olivier Rousteing słynie z ciągłego przekraczania granic. W rezultacie w ostatnich latach z powodzeniem wprowadził firmę Balmain – dom mody o bogatych tradycjach – do „młodego” świata popu i przekształcił ją w jedną z najważniejszych firm modowych z Paryża.

Najnowsze

Goodc

Aplikacje do sprawdzania cen paliw. Gdzie szukać najbardziej aktualnych cen paliw?

Rosnące ceny na stacjach benzynowych z pewnością spędzają sen z powiek wielu kierowcom. Niedawno głośno było o przekroczeniu bariery 5 zł/litr benzyny i oleju napędowego, ale jeśli panujący trend się nie odwróci, eksperci mówią nawet o 6 zł/litr. Na szczęście są aplikacje, które podpowiadają, gdzie zatankujemy najtaniej.

Uzbrojeni w telefon z odpowiednią aplikacją bez trudu zlokalizujemy stację benzynową z najniższymi cenami paliw, co pozwoli nam zaoszczędzić kilka złotych. Jest też szansa, że unikniemy sytuacji, w której zatankujemy, a za kilka kilometrów przejedziemy obok stacji paliw, gdzie ceny benzyny czy ropy są sporo niższe.

Pistacje

Pistacje to polska aplikacja społecznościowa, dzięki której znajdziesz ceny paliw na stacjach paliw w okolicy albo po drodze. Dzięki możliwości wyszukiwania stacji po drodze można sobie zaplanować, gdzie zatankujesz jadąc na przykład z Wrocławia do Warszawy. Aplikacja w bazie między innymi stacje Orlen, Bliska, BP, Shell, Statoil, Lotos, Lukoil, Moya, Huzar, Tesco, Galactico.pl, RWE Polska.

Aplikacje do sprawdzania cen paliw

Fuelio

To polska aplikacja, która umożliwia  prowadzenie dziennika tankowań, a także dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem pojazdu. Dzięki zapisywaniu informacji o poprzednich tankowaniach, które należy wprowadzać ręcznie, można lepiej śledzić zmianę cen na konkretnej stacji. Dostępny jest także prosty kalkulator, który umożliwia obliczenie przybliżonych kosztów trasy.

Na ekranie głównym dostępny jest widżet, który podaje ceny paliw w najbliższej okolicy. Użytkownicy dzielą się informacjami o cenach paliwa, dzięki czemu inni mogą zobaczyć ceny paliwa na stacjach benzynowych oraz najlepiej oceniane stacje w swojej okolicy.

Aplikacja jest darmowa, a do jej użytkowania nie jest potrzebne utworzenie żadnego konta, dane zapisywane są lokalnie, ale po skonfigurowaniu możecie wykonywać ich backup do chmury.

Aplikacje do sprawdzania cen paliw

Przeczytaj też: Ceny paliw w Polsce – czy możemy spodziewać się podwyżek przed wiosną?

TuTankuj

Twórcy aplikacji obiecują, że znajdziesz dzięki niej najniższe ceny paliw w twojej okolicy, a prognozy analityków e-petrol.pl podpowiedzą czy w najbliższych dniach na stacjach będzie taniej czy drożej.

Waze

Aplikacja, która pozwoli sprawdzić nam ceny paliw nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Dodatkowo aplikacja służy do informowania innych użytkowników o wypadkach, kontrolach policji czy problemach z przejazdem na drogach.

Aplikacje do sprawdzania cen paliw

Yanosik

W tej aplikacji możemy sprawdzić ceny paliw na stacjach Orlen, Lotos czy Shell. Yanosik pokaże, jaka jest cena paliw typu diesel ON, benzyna czy gaz LPG.

Czy warto korzystać z tych aplikacji? Tak, chociaż trzeba liczyć się z tym, że żadna z nich nie jest idealna i mimo najlepszych chęci twórców nie zawsze znajdziemy tam aktualne informacje.

Najnowsze

Goodc

Rusza budowa tunelu pod Ursynowem. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Mróz przystopował na chwilę układanie betonowych warstw konstrukcji nawierzchni, ale od poniedziałku roboty znów ruszyły w tunelu pod Ursynowem, w ciągu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Ponownie rusza budowa tunelu pod Ursynowem. Obecnie trwa układanie betonowych warstw konstrukcji nawierzchni, montowane są również betonowe okładziny ścian oraz wyposażenie techniczne obiektu.

Maszyna i obsługujący nią pracownicy mozolnie wędrują południową nitką tunelu od zachodniego do wschodniego portalu, pracując 24 godziny na dobę. Zostawiają za sobą białą nitkę na połowie szerokości nawy tunelu, na którą po kilkunastu godzinach wkraczają maszyny z obrotowymi szczotkami do odkrywania kruszywa w betonowej nawierzchni. Kolejnym etapem jest nacinanie nawierzchni specjalnymi piłami do betonu. Kombajn do układania nawierzchni przejdzie przez 2300 m południowej nawy tunelu i następnie wjedzie do nawy północnej. Pod koniec stycznia położono w niej około 1 km betonowej nawierzchni na połowie szerokości jezdni i teraz położony zostanie brakujący odcinek.

Przeczytaj też: Eco Driving, czyli jak jeździć ekologicznie? Siedem rad, które warto stosować

Na przełomie lutego i marca ukończono układanie warstw konstrukcji nawierzchni z kruszywa oraz podbudowy z betonu. To umożliwia teraz pracę 24 godziny na dobę przy układaniu docelowej betonowej nawierzchni w tunelu. Zakończono prace konstrukcyjne związane z budową chodników oraz elementów betonowych odwodnienia liniowego. Kontynuowane są prace związane z budową podwaliny i montażem okładzin ścian tunelu. Do ścian szczelinowych w tunelu mocowane są kolejne uchwyty montażowe, a na murach przy wlotach do tunelu stelaż, na którym zamocowane zostaną okładziny akustyczne. Pod sufitem montowane są oprawy oświetleniowe oraz realizowane są prace teletechniczne związane z trasowaniem instalacji monitoringu i systemów ostrzegawczych. Wykonawca montuje również system nagłośnienia. W niszach alarmowych układana jest kostka betonowa. Trwa montaż drzwi do pomieszczeń technicznych w tunelu. Pod sufitem zamontowano wentylatory strumieniowe.

Na obu węzłach trwa także montaż wypełnień ekranów akustycznych, a na obiektach mostowych wykonywane są roboty wykończeniowe. Przy al. KEN, ul. Rosoła oraz na odcinku Rosoła – Cynamonowa wykonywane są roboty drogowe i brukarskie.

Zaawansowanie prac na ursynowskim odcinku S2 POW to ok. 89%. Zgodnie z podpisanym aneksem do umowy wydłużono czas na ukończenie robót do końca marca 2021 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kierowcy pojadą tunelem w II kwartale 2021 roku, po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Przeczytaj też: Czy branża transportowa poradzi sobie z trzecią falą koronawirusa?

 

Źródło GDDKiA, opracowanie własne

Najnowsze

Goodc

Jeżdżąc Fiatem, zapłacisz za Netflixa. O co chodzi?

Jeździsz w ekologiczny sposób, zbierasz KiriCoiny i wydajesz je na Zalando lub Netflixa. Jest tylko jeden haczyk...

Stellantis jest pierwszym producentem samochodów, który ma zamiar premiować swoich klientów poprzez system nagród za najbardziej ekologiczne zachowania podczas jazdy. Nowy system, opracowany przez Kiri Technologies green-tech startup, i przeznaczony wyłącznie dla e-Mobility by Stellantis, nagradza kierowców nowego Fiata 500 z 13 europejskich krajów za pomocą KiriCoin – kryptowaluty, którą można wydawać na specjalnym rynku.

Za pomocą aplikacji Fiata, bazując na wskaźniku eco:Score, można sprawdzić liczbę zebranych KiriCoinów oraz styl jazdy. Kierowcy z najlepszymi wynikami otrzymają ekskluzywne nagrody dodatkowe, jak vouchery do wykorzystania w Amazon, Apple, Netflix, Spotify i Zalando.

Przeczytaj też: Test Fiat 500 Hybrid Launch Edition – idealny do miasta?

Główna koncepcja projektu polega na nagradzaniu kierowców nowej 500 za ich bardziej ekologiczny styl jazdy za pośrednictwem kryptowaluty pod nazwą KiriCoins. Jest to dość innowacyjny model w branży motoryzacyjnej. Gabriele Catacchio, menedżer ds. programu e-Mobility, wyznał:

Chcemy wspierać przyjazne środowisku zachowania naszych Klientów i nagradzać ich wyjątkowymi korzyściami. Po prostu, jeżdżąc nową 500, skomunikowaną ze światem i wyposażoną w nowy system multimedialny, KiriCoins mogą być gromadzone w „wirtualnym” portfelu dostępnym w aplikacji Fiata. Dane dotyczące jazdy, jak odległość i prędkość, są przesyłane do chmury Kiri i automatycznie konwertowane na KiriCoins przy użyciu algorytmu opracowanego przez Kiri. Wynik jest pobierany bezpośrednio na smartfon użytkownika, a KiriCoins można później wykorzystać do zakupu produktów i usług na rynku Kiri.

Podczas zwykłej jazdy po mieście, 1 kilometr odpowiada mniej więcej jednemu KiriCoinowi, przy czym każdy KiriCoin jest wart dwa eurocenty. Dlatego też przy przebiegu 10 000 kilometrów rocznie w mieście można zebrać równowartość około 150 euro. To dodatkowa korzyść dla kierowców nowej 500 szanujących środowisko, dzięki temu, że korzystają z samochodu, który nie emituje CO2 do atmosfery.

Chcąc jeszcze bardziej zachęcić do korzystania z nowej 500, przewidziano dodatkowe nagrody dla kierowców, którzy osiągną najwyższy wynik eco:Score. To usługa Uconnect oznaczająca efektywność stylu jazdy w skali od 0 do 100, pomagająca zoptymalizować zużycie energii w czasie rzeczywistym. Kierowcy, którzy uzyskają najwyższy wynik na głównych rynkach europejskich otrzymają dostęp do dodatkowych ofert przygotowanych przez najważniejszych partnerów, jak Amazon, Apple, Netflix, Spotify Premium i Zalando.

Przeczytaj też: Fiat odświeży gamę modeli 500 i zapowiada nowość – 500X Cabrio!

Grupa Stellantis wierzy, że Kiri pozwoli jej na pobicie rekordów w branży motoryzacyjnej z korzyścią dla swoich Klientów. Po pierwsze, zapewnia możliwość zbierania kryptowaluty za samo kierowanie samochodem. Po drugie, zapewnia dostęp do rynku ofert przyjaznych środowisku. Po trzecie, zapewnia dodatkowe nagrody za najbardziej świadomy ekologicznie styl jazdy oparty na osiągniętym przez kierowców wyniku eco:Score. Kiri to więc praktyczny, namacalny projekt promujący zrównoważony styl życia oraz mający na celu zmianę na lepsze sposobu prowadzenia samochodu, robienia zakupów i życia w społeczności, która przywiązuje wagę do dbania o środowisko.

Najnowsze

Goodc

Tesla Model Y kontra Ford Mustang Shelby GT500 – elektryk rzuca wyzwanie amerykańskiej legendzie. Kto wygra wyścig?

Oto pojedynek na szczycie amerykańskiej motoryzacji. Tesla Model Y kontra Ford Mustang Shelby GT500 – który samochód będzie szybszy?

Na papierze, Ford Mustang Shelby GT500 o mocy 760 KM powinien z łatwością wygrać drag race. Ale tor to nie papier i tutaj nic nie jest oczywiste.

Czy elektryk Tesli pokaże Fordowi, że nadszedł koniec ery silników spalinowych? Zobaczcie sami!

Co ciekawe, choć Tesla pokonała Shelby GT500 z ogromną przewagą, to różnica w cenie między tymi dwoma samochodami jest niewielka. Widoczny na nagraniu Ford Mustang Shelby GT500 kosztuje około 80 000 dolarów, a Tesla Model Y – 70 000 dolarów.

Przeczytaj też: Cena Tesli Model Y spada, dzięki nowej wersji Standard Range

Najnowsze