Karolina Chojnacka

Porsche opracowuje system do komponowania muzyki w rytm twojej jazdy!

System opracowany przez Porsche wykorzystuje próbki muzyki ambientowej i łączy je ze sobą, w oparciu o twój styl jazdy! Chcielibyście usłyszeć, jak brzmi wasz styl jazdy?

Współczesne samochody, a właściwie ich inżynierowie zrobili wiele, by zapewnić kierowcom niestandardowe wrażenia dla niemal każdego scenariusza jazdy, od oświetlenia otoczenia po ustawienia zawieszenia. W pewnym stopniu dołączyły do tego również systemy audio z lepszymi stereo i zmiennymi układami wydechowymi, ale Porsche idzie o krok dalej. Pracuje nad czymś, co nazywa się Soundtrack My Life Project i sprawia, że ​​samochód tworzy wyjątkową muzykę, która reaguje na twój styl jazdy!

Porsche Soundtrack My Life Project – jak to działa?

Żeby było jasne, to nie jest tak, że samochód wybiera określone utwory z twoich list odtwarzania, które pasują albo do powolnej, albo do dynamicznej jazdy. Zamiast tego Porsche oferuje bibliotekę próbek muzyki ambientowej, które na podstawie twojego stylu jazdy zostaną połączone i ułożone według algorytmu. Hamujesz? Muzyka zwalnia, staje się spokojniejsza. Energicznie przyspieszasz? Już z głośników lecą bardziej dynamiczne dźwięki.

Porsche Soundtrack My Life Project – kiedy trafi do samochodów?

Obecnie system Soundtrack My Life Project jest w formie prototypowej i działa tylko z muzyką od Porsche. Nie możesz więc używać sampli z własnej biblioteki muzycznej ani przesyłać własnych utworów. A fakt, że jest prototypem sprawia, że nie jest jeszcze dostępny. Ale podobno ma być dostępny już w przyszłym roku. Chcielibyście usłyszeć, jak brzmi wasz styl jazdy?

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze