Porsche Macan upodabnia się do pozostałych modeli marki

Porsche zaprezentowało w Szanghaju nowe wcielenie Macana. Model zadebiutował w 2014 r., a teraz został znacznie udoskonalony – zarówno pod względem stylistyki, komfortu czy łączności, jak i dynamiki jazdy.

Nowy Macan jest standardowo wyposażony w LED-owe reflektory główne. Układ oświetlenia z trójwymiarowymi modułami może być na życzenie wzbogacony o system Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS) – adaptacyjnie sterujący wiązką światła. Przeprojektowany przedni pas Macana sprawia, że samochód wydaje się szerszy, a modernizacja tylnej części z trójwymiarowym pasem świetlnym LED i czteropunktowymi światłami hamowania, upodobniła go do Cayenne.

Nawiązania do „911” we wnętrzu nowego Macana podkreśla opcjonalna sportowa kierownica GT. W ramach dostępnego na życzenie pakietu Sport Chrono kierownica zostaje wzbogacona o przełącznik trybów jazdy i przycisk Sport Response. Listę opcji poszerzono też o podgrzewaną przednią szybę oraz jonizator powietrza, służący poprawie jego jakości w kabinie. Nowe kolory nadwozia, takie jak „Miami Blue”, „Mamba Green Metallic”, „Dolomite Silver Metallic” i „Crayon”, w połączeniu z nowymi pakietami wykończenia wnętrza sprawiają, że Macan oferuje teraz jeszcze większy zakres indywidualizacji.

Powyżej wznoszącej się konsoli środkowej znajduje się ekran dotykowy Full HD o przekątnej zwiększonej z 7 do 11 cali. Harmonijnie zintegrowano go z nowo zaprojektowanym panelem wskaźników. Podobnie jak w modelach Panamera i Cayenne, tak i tu interfejs użytkownika systemu informacyjno-rozrywkowego można spersonalizować za pomocą „kafelków”. Przeprojektowane zostały również otwory wentylacyjne, znajdujące się teraz poniżej środkowego ekranu.

Na nowo zestrojony układ jezdny zapewnia jeszcze większą neutralność prowadzenia przy zachowaniu stabilności i zwiększeniu komfortu. Nowe opony o poprawionych właściwościach jezdnych pozwalają uzyskać jeszcze lepszą przyczepność. Z kolei nowe, 20- i 21-calowe obręcze oferują dodatkowe możliwości indywidualizacji wyglądu zewnętrznego. Porsche Macan jest szczególnie popularny na rynku chińskim, gdzie debiutuje jego przeprojektowane wcielenie. Zmodernizowana wersja zaprezentowana w Szanghaju będzie oferowana wyłącznie w Państwie Środka. W późniejszych miesiącach tego roku podążą za nią inne odmiany oraz rynki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze