Porsche Macan upodabnia się do pozostałych modeli marki

Porsche zaprezentowało w Szanghaju nowe wcielenie Macana. Model zadebiutował w 2014 r., a teraz został znacznie udoskonalony – zarówno pod względem stylistyki, komfortu czy łączności, jak i dynamiki jazdy.

Nowy Macan jest standardowo wyposażony w LED-owe reflektory główne. Układ oświetlenia z trójwymiarowymi modułami może być na życzenie wzbogacony o system Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS) – adaptacyjnie sterujący wiązką światła. Przeprojektowany przedni pas Macana sprawia, że samochód wydaje się szerszy, a modernizacja tylnej części z trójwymiarowym pasem świetlnym LED i czteropunktowymi światłami hamowania, upodobniła go do Cayenne.

Nawiązania do „911” we wnętrzu nowego Macana podkreśla opcjonalna sportowa kierownica GT. W ramach dostępnego na życzenie pakietu Sport Chrono kierownica zostaje wzbogacona o przełącznik trybów jazdy i przycisk Sport Response. Listę opcji poszerzono też o podgrzewaną przednią szybę oraz jonizator powietrza, służący poprawie jego jakości w kabinie. Nowe kolory nadwozia, takie jak „Miami Blue”, „Mamba Green Metallic”, „Dolomite Silver Metallic” i „Crayon”, w połączeniu z nowymi pakietami wykończenia wnętrza sprawiają, że Macan oferuje teraz jeszcze większy zakres indywidualizacji.

Powyżej wznoszącej się konsoli środkowej znajduje się ekran dotykowy Full HD o przekątnej zwiększonej z 7 do 11 cali. Harmonijnie zintegrowano go z nowo zaprojektowanym panelem wskaźników. Podobnie jak w modelach Panamera i Cayenne, tak i tu interfejs użytkownika systemu informacyjno-rozrywkowego można spersonalizować za pomocą „kafelków”. Przeprojektowane zostały również otwory wentylacyjne, znajdujące się teraz poniżej środkowego ekranu.

Na nowo zestrojony układ jezdny zapewnia jeszcze większą neutralność prowadzenia przy zachowaniu stabilności i zwiększeniu komfortu. Nowe opony o poprawionych właściwościach jezdnych pozwalają uzyskać jeszcze lepszą przyczepność. Z kolei nowe, 20- i 21-calowe obręcze oferują dodatkowe możliwości indywidualizacji wyglądu zewnętrznego. Porsche Macan jest szczególnie popularny na rynku chińskim, gdzie debiutuje jego przeprojektowane wcielenie. Zmodernizowana wersja zaprezentowana w Szanghaju będzie oferowana wyłącznie w Państwie Środka. W późniejszych miesiącach tego roku podążą za nią inne odmiany oraz rynki.

Najnowsze

Lego Aston Martin DB5 – gadżet godny słynnego agenta 007!

Należący do Jamesa Bonda model Aston Martin DB5 z kultowego filmu „Goldfinger” z 1964 roku to najnowszy zestaw z serii LEGO Creator Expert, pełen gadżetów i akcesoriów prosto z warsztatu Q.

Ten kolekcjonerski model stanowi idealną zabawkę dla fanów Astona Martina, filmów o Jamesie Bondzie i klocków LEGO. To wierna replika znanego na całym świecie modelu Aston Martin z 1964 roku w skali 1:8, która w pełni odzwierciedla elegancję i ponadczasową finezję kultowego samochodu sportowego agenta 007.

Model ma wymiary: ponad 10 cm wysokości, 34 cm długości, 12 cm szerokości. Składa się z 1 290 elementów LEGO i jest odpowiedni dla dzieci od 16 roku życia. Aby samochód LEGO Creator Expert James Bond™ Aston Martin DB5 powstał, zostały wyprodukowane zupełnie nowe klocki LEGO: lakierowane bębnowo elementy (zakrzywiony łącznik, płytka 2×4 oraz belka o długości 1 modułu), a także płytka 1×2 z nadrukowaną kratownicą.

Zestaw LEGO Creator Expert James Bond Aston Martin DB5 (10262) będzie dostępny na rynku od 1 sierpnia w rekomendowanej cenie 699,99 PLN w sklepach stacjonarnych

Najnowsze

Czy opłaca się wynajmować samochód na 2-tygodniowy wakacyjny wyjazd?

Nie trzeba kupować dużego samochodu, jeśli potrzebujemy go tylko na wakacje. Można go wypożyczyć.

Miejsce, w którym spędzimy wakacje zazwyczaj uzależniamy nie tylko od przeznaczonego na ten cel budżetu, ale i sposobu w jakim do niego dojedziemy. Czasami zdanie się wyłącznie na środki komunikacji publicznej może być uciążliwe, w szczególności jeżeli podróżujemy z dziećmi. Dlatego 60 proc. Polaków, wybierając środek wakacyjnego transportu, najchętniej decyduje się na samochód osobowy – wynika z ostatniego raportu „Polak jedzie na wakacje”. Tym bardziej, że coraz częściej nie trzeba kupować dużego, rodzinnego samochodu, aby skorzystać z jego przestronności tylko podczas wakacyjnego wyjazdu. Można go po prostu wypożyczyć.

– Wraz z rozpoczynającym się okresem letnim zauważamy większe zainteresowanie klientów odnośnie kilkunastodniowego wynajmu samochodów rodzinnych, które chcieliby wykorzystać wyłącznie do podróży wakacyjnej. Tym bardziej, że w naszej ofercie znajdują się nie tylko samochody typu kombi, ale i m.in. 9-osobowe vany. W ten sposób dwie rodziny mogą skorzystać z jednego auta, oszczędzając na kosztach wynajmu i benzyny – mówi Barbara Mazur, Dyrektor Działu Short Term Rental Grupy Masterlease.

Ile kosztuje wypożyczenie auta na 2-tygodniowy wakacyjny wyjazd?
Cena jest uzależniona od klasy samochodu oraz terminu na jaki ma zostać wypożyczony. Im jest on dłuższy, to cena wynajmu za dobę spada. Wynajęcie małego miejskiego samochodu typu Fiat 500, Citroen C1 czy Kia Picanto, w terminie od 8 do 14 dni kosztuje ok. 890 zł netto, co daje ok. 63 zł netto za dzień.

Najmniejszymi autami miejskimi zazwyczaj interesują się bardzo młode osoby, które nie posiadają jeszcze własnego samochodu, dlatego szukają możliwie najtańszego auta, które mogliby wykorzystać na potrzeby wakacyjnego wyjazdu z przyjaciółmi. Największym zainteresowaniem cieszą jednak modele popularnych marek w wersji kombi.

Koszt dwutygodniowego wynajęcia Forda Focusa, Opla Astry, Toyoty Yaris czy Hondy Civic w wersji kombi zaczyna się od 1 230 zł netto, czyli ok. 88 zł netto na dobę. Osoby zainteresowane modelami kombi dysponującymi większymi powierzchniami bagażników, jak np. Ford Mondeo, Citroen C5 czy Hyundai I40 muszą liczyć się z kosztem ok. 1 800 zł netto, co w przeliczeniu na dobę wynosi ok. 130 zł netto.

– Wszystkie nasze samochody dostępne w ofercie najmu krótkoterminowego są dobrze wyposażone i mają maksymalnie 12 miesięcy. Co ważne, klient w czasie użytkowania nie przejmuje się żadnymi usterkami ani limitem przejechanych kilometrów. W kosztach wynajmu jest uwzględniona obsługa techniczna i opieka assistance dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz ubezpieczenie komunikacyjne, a także możliwość skorzystania z samochodu zastępczego w przypadku awarii. Ponadto, klient, który chce, aby wakacyjny transport kosztował możliwie najtaniej, może bezpłatnie zwrócić samochód po dojechaniu do celu i ponownie wypożyczyć go dopiero w drogę powrotną. Nie trzeba wówczas płacić za wynajem samochodu w trakcie urlopu, jeżeli nie będzie on potrzebny. Warunkiem jest tylko, aby w danym mieście znajdował się nasz punkt najmu, których jest kilkanaście w całej Polsce.

Poznaj warunki użytkowania wypożyczanego auta
Wiele firm świadczących usługi krótkoterminowego wypożyczenia auta narzuca pewne ograniczenia, z którymi klient powinien zapoznać się przed podpisaniem umowy. Najczęściej jest to limit kilometrów jaki maksymalnie można przejechać w trakcie użytkowania. Jego przekroczenie może wiązać się dodatkowymi kosztami w postaci opłat za przejechany każdy dodatkowy kilometr. Warto również zwrócić uwagę na obostrzenia dotyczące podróżowania autem poza granice kraju. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a w razie awarii kierowca może mieć problem z szybkim uzyskaniem pomocy w ramach opieki assistance. Wypożyczane samochody mogą mieć wbudowane nadajniki GPS, więc samowolny wyjazd za granicę, wbrew regulaminowi użytkowania może oznaczać dodatkowe koszty w postaci kary.

Dobrze jest również szczegółowo przeanalizować zakres oferowanego ubezpieczenia. Lepiej być świadomym kar jakie mogą wiązać się z uszkodzeniem samochodu z winy kierowcy. Podobnie może być z miejscem oddania samochodu. Jeżeli kierowca planuje oddać samochód w innym miejscu niż go wynajmował, to powinien upewnić się czy nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Źródło: Grupa Masterlease

Najnowsze

Sprężyny zamiast opon – to działa!

Producenci opon co jakiś czas prezentują nowe mieszanki gumy, rzeźby bieżnika oraz wizje opon przyszłości. Pewien Rosjanin stworzył jednak koła, które nie potrzebują ogumienia. Wystarczą stare felgi, pocięte sprężyny oraz spawarka.

Sprężyny z definicji służą do amortyzowania, więc wykorzystanie ich zamiast opon wydaje się być dość dobrym pomysłem. Testy potwierdziły, że auto jadące na sprężynach zapewnia wysoki komfort. Jest tylko dość głośne.

Niewiadomą pozostaje kwestia trwałości takiego rozwiązania, jak również oferowana trakcja. Obawiamy się, że oś z takimi kołami będzie bardzo podatna na uślizgi, a gwałtowne hamowanie może uszkodzić sprężyny. Dlatego też, choć pomysł prezentuje się bardzo ciekawie, raczej sie nie przyjmie.

Najnowsze

Kierowca Opla za wszelką cenę chciał zatrzymać auto z kamerą

Kierujący samochodem z kamerą wyprzedził Opla Vectrę. Prawdopodobnie to wystarczyło, aby kierowca bordowego kombi robił wszystko, aby zatrzymać to auto.

Z nagrania zarejestrowanego przez kamerę nie wynika nic innego, jak tylko bezmyślna agresja ze strony kierowcy Opla – kiedy został wyprzedzony, postanowił za wszelką cenę zatrzymać auto, które się tego dopuściło.

Kierowca samochodem z kamerą zachował zimną krew i za wszelką cenę starał się uniknąć konfrontacji. Udało mu się, ale łatwo nie było, co sami zobaczycie na nagraniu.

Najnowsze