Porsche Experience wraca na tor. Nowością będą jazdy testowe Porsche Taycan

Porsche Experience wraca na tor. Nowością będą jazdy testowe Porsche Taycan

29 czerwca 2020
Po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa, na tor w Kamieniu Śląskim powraca cykl Porsche Experience. Tegoroczną nowością są oczywiście jazdy testowe Porsche Taycan, pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem sportowym ze Stuttgartu-Zuffenhausen.
Loading module...

Tor w Kamieniu Śląskim już czwarty rok z rzędu zamienia się w oficjalne Porsche Experience Center, dołączając do prestiżowej grupy obiektów na całym świecie, wśród których są m.in. legendarne Hockenheim Ring, Circuit de la Sarthe w Le Mans czy brytyjski Silverstone. W tym roku pierwszą turę szkoleń trzeba było nieco przesunąć wskutek lockdownu wprowadzonego z powodu pandemii. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, druga tura odbędzie się już zgodnie z tradycją na przełomie sierpnia i września.

Szkolenia kierowane są nie tylko do właścicieli samochodów Porsche – może wziąć w nich udział każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą, przesunąć własne limity i z bliska poznać DNA kultowej marki z Zuffenhausen. A przy okazji przeżyć niezapominaną przygodę i podzielić się emocjami z innymi miłośnikami sportowych samochodów. W tym roku do dyspozycji uczestników będzie ponad 30 aut, czyli niemal cała gama modelowa Porsche. Nie lada gratką będzie moduł szkoleniowy wykorzystujący najmocniejszą wersję nowego elektrycznego modelu – Porsche Taycan Turbo S.

Na prostej startowej (liczącej w pełnej konfiguracji toru 730 metrów) będzie można w praktyce doświadczyć mocy elektrycznych silników, która w tym modelu sięga 761 koni mechanicznych i pozwala rozpędzić do setki ponaddwutonowe auto w niespełna trzy sekundy. Liczne zakręty Silesia Ring pozwolą z kolei poznać znakomite właściwości jezdne Porsche Taycan, który świetnie trzyma się toru jazdy między innymi dzięki punktowi ciężkości położonemu niżej niż w modelu 911.

Nad uczestnikami czuwa zespół ośmiu instruktorów – nie tylko profesjonalistów w zakresie szkolenia z bezpiecznej i sportowej jazdy, ale również utytułowanych zawodników startujących w sportach motorowych. Także lokalizacja Porsche Experience Center Silesia Ring reprezentuje najwyższe standardy – tor wyścigowy Silesia Ring należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszym kraju i ma aż siedem różnych konfiguracji. Dodatkowym atutem toru jest dogodne położenie, zaledwie 8 km od autostrady A4 oraz maksymalnie 4,5 godziny drogi od pięciu europejskich stolic. Na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!