Porsche 911 Turbo Cabriolet i 911 Turbo S Cabriolet

Po upływie 50 lat od debiutu 911, oraz 40 lat od premiery 911 Turbo, świat powita wersje 911 Turbo i 911 Turbo S z otwieranym dachem. Po raz pierwszy samochody zaprezentowane zostaną podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles, który odbędzie się 20 października 2013 roku.

Porsche 911 Turbo Carbiolet
fot. Porsche

Dzięki poszerzeniu swojej oferty o kolejne dwa modele, Porsche będzie oferowało cztery modele 911 w wersji Cabrio. 911 Turbo Cabriolet i 911 Turbo S Cabriolet uzupełniają szereg marki, w którego skład wchodzi również zaprezentowana kilka miesięcy wcześniej wersja Coupé.

Jak Motocaina Porsche 918 Spyder w Kalifornii testowała czytaj tu.

Turbodoładowany 3,8-litrowy sześciocylindrowy silnik w kabriolecie 911 Turbo generuje 520 KM, a w wersji S 560 KM. Auta przyspieszają do setki odpowiednio w 3,5 i 3,2 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 318 km/h. W porównaniu z poprzednią generacją, nowe modele są mocniejsze o 30 KM i szybsze o 0,2 s.

Krótka historia Porsche 911 Turbotutaj.

Oba modele wyposażone są w dwusprzęgłową skrzynię zmiany biegów PDK w standardzie i nowy napęd PTM na wszystkie koła, a także skrętną tylną oś i aktywną aerodynamikę.

Charakterystyczny, szeroki tylny spojler 911 Turbo jest o 28 mm szerszy niż w modelach Carrera 4. Jego powierzchnia o szerokości dłoni rozciąga się od słupka C aż do zewnętrznej części samochodu. Spektakularny efekt, jaki wywiera jego szerokość, spotęgowany jest przy opuszczonym dachu.

Porsche 911 Turbo Carbiolet prezentuje się wyjątkowo urodziwie.
fot. Porsche

Kolejną przyciągającą spojrzenia cechą 911 Turbo Cabriolet jest składany dach z lekką ramą wykonaną z magnezu. Kiedy dach jest zamknięty, nowe Cabrio może pochwalić się wyglądem klasycznego coupé. Tak jak w modelach poprzedniej generacji, dach otwiera się i zamyka w ok. 13 sekund, nawet gdy samochód porusza się z prędkością do 50 km/h.

Wnętrze nowych modeli Cabrio nie różni się od wnętrza 911 Turbo Coupé. Model S ma szeroką gamę elementów wyposażenia wnętrza, w skład którego wchodzi wersja w kolorach czarnym i Carrera Red oraz adaptacyjnymi fotelami Sport Seat Plus, z pamięcią 18 ustawień. Co więcej, tył foteli obity jest skórą z podwójnymi szwami, a elementy wyposażenia wykonane są z włókna węglowego (standard w Turbo S).

Tak jak w modelach poprzedniej generacji, w standardowym wyposażeniu znajduje się system nagłośnienia Bose, a po raz pierwszy na życzenie dostępne jest także nagłośnienie Burmester. W wyposażeniu opcjonalnym wybrać można również sterowany radarowo adaptacyjny tempomat, rozpoznawanie znaków drogowych i ograniczenia prędkości oraz kamerę cofania.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze