Porsche 911 Speedster trafi do produkcji

Auto koncepcyjne, zaprezentowane w trakcie obchodów 70. urodzin Porsche, trafi na rynek w limitowanej serii. Uruchomieniu produkcji purystycznego modelu 911 Speedster nastąpi w pierwszej połowie 2019 r.

Przyszłe Porsche 911 Speedster powstanie w oparciu o typoszereg 991 i będzie pierwszym modelem oferowanym z nowymi pakietami Heritage Design. Ta linia akcesoriów sygnowanych przez Porsche Exclusive umożliwi jeszcze większy stopień personalizacji „911”.

Najnowsze studium, zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, poza czerwonym lakierem przyciąga wzrok 21-calowymi obręczami mocowanymi centralną śrubą. Ich wzornictwo, z krzyżującymi się ramionami, przypomina wyścigowe samochody Porsche, takie jak 911 RSR oraz GT3 R. Także przyciemniane światła do jazdy dziennej są inspirowane światem motorsportu, a ich czerwone wykończenie współgra z kolorem nadwozia. Lusterka boczne o kształcie Talbot oraz korek wlewu paliwa – umiejscowiony pośrodku przedniej pokrywy – lśnią odcieniami czarnego chromu i platyny. W przeciwieństwie do pokazanej wcześniej wersji Heritage w kabinie wykorzystano częściowo perforowaną czarną skórę z czerwonymi akcentami.

Wszystkie elementy nadwozia oraz rozwiązania techniczne obu prototypów 911 Speedster są identyczne. Obejmuje to skróconą i obniżoną ramę szyby czołowej, mniejsze boczne okna oraz karbonową tylną pokrywę z dwoma wybrzuszeniami za fotelami. Oba samochody zamiast miękkiego dachu mają lekkie poszycie Tonneau z zatrzaskami Tenax.

Koncepcyjne pojazdy bazują na modelu 911 Carrera 4 Cabriolet. Ich błotniki oraz przednią i tylną pokrywę wykonano z lekkich kompozytów węglowych, natomiast podwozie pochodzi z 911 GT3. Co więcej, oddział projektowania modeli GT dostarczył układ wydechowy z tytanowymi rurami oraz zespół napędowy, w tym 6-stopniową manualną skrzynię biegów. To samo dotyczy serca limitowanej edycji specjalnej: prototypy Speedster napędza wolnossący 6-cylindrowy silnik typu bokser o mocy ponad 500 KM, zdolny „kręcić się” nawet do 9000 obr./min.

Najnowsze

„Młodzież” szaleje za kierownicą – 150 km/h w mieście

Pełne wrzasku, histerycznego śmiechu i przekleństw nagranie pokazujące jak młodzi ludzie potrafią "bawić się" w samochodzie.

Mówi się, że młodzi kierowcy często bywają nieodpowiedzialni, ryzykują za kierownicą i dają się prowokować rówieśnikom. To co prawda tylko stereotyp, ale to nagranie wyjątkowo dobrze go potwierdza.

Grupka kolegów wybrała się na nocną przejażdżkę ulicami miasta. Pędzą nawet 150 km/h, pokonują skrzyżowania na czerwonym świetle i mają przy tym dziki ubaw. Zobaczcie zresztą sami. Tylko wcześniej przyciszcie głośniki.

Najnowsze

Dostałeś mandat? Zapłać go przez Internet!

Zdarza się, że nawet najbardziej uczciwi obywatele otrzymują mandaty. Wystarczy zwykłe rozkojarzenie aby zapomnieć o doładowaniu karty miejskiej czy lekkie zagapienie się, co kończy się przekroczeniem prędkości. Kiedy już jednak dojdzie do wystawienia mandatu nie należy chować głowy w piasek – tylko terminowe uregulowanie wpłaty pozwoli na uniknięcie dalszych konsekwencji, a także niepotrzebnego stresu. Najwygodniejszą opcją jest zapłacenie mandatu przez Internet.

Minęły już czasy w których mandat można było zapłacić tylko od razu, na miejscu w którym doszło do wykroczenia lub w urzędzie pocztowym. W dobie internetu i mobilnych rozwiązań nie warto marnować własnego czasu na stanie w kolejkach na pocztach oraz w bankach.

Opłacenie mandatu przez Internet to także niesamowita wygoda – przelewu należności można wykonać siedząc w fotelu w środku nocy, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących pory wykonania przelewu.

Internet może stać się także szansą na uniknięcie kary za opłacenie mandatu po terminie – dzięki płatnościom mobilnym przelew nie tylko zostanie przelany natychmiastowo na konto Urzędu Skarbowego, ale i dostaniesz potwierdzenie, że wpłata została dokonana terminowo – nawet jeżeli wykonałeś go o 23:59!

Serwis, dzięki któremu zapłacenie mandatu trwa dosłownie chwilę!

Dzisiaj bez problemu można zapłacić mandat przez Internet – m.in. za pomocą strony www.zaplacmandat.pl. Strona ta obsługuje płatności wszystkich mandatów, które zostały wystawione przez policję – bez znaczenia jest charakter przewinienia oraz wysokość kary. Aby uregulować należności i móc zapomnieć o mandacie wystarczy dosłownie kilka minut.

Aby opłacić mandat za pośrednictwem strony zaplacmandat.pl wystarczy podać swoje dane, m.in. takie jak imię i nazwisko, numer PESEL oraz adres skrzynki mailowej. Na podany adres e-mailowy po zrealizowaniu transakcji przyjdzie potwierdzenie opłacenia kary. Oczywiście, aby dokonać opłaty mandatu należy posiadać jego serię i numer, a także znać dokładną kwotę na którą mandat został wystawiony.

Serwis ten oferuje swoim klientom wiele opcji opłacenia mandatu – począwszy od płatności BLIK, poprzez przelew internetowy, aż po kartę kredytową. Tylko od osoby opłacającej zależy to na jaką metodę opłacenia się zdecyduje i która jest dla niego najbardziej optymalną.

Najnowsze

Jazda pod słońce, chwila nieuwagi i cztery auta uszkodzone

O dużym szczęściu może mówić autor nagrania, którego nieuważny kierowca jakimś cudem ominął.

Na wyjeździe z tunelu kierowcy byli mocno oślepiani przez słońce, co utrudniało zorientowanie się, że samochody z przodu zatrzymały się. Nie zauważył tego pewien kierowca Mercedesa klasy A.

Całe zajście jest o tyle nietypowe, że Mercedes nie uderzył w auto z kamerą, ale ominął je i zatrzymał się dopiero na Skodzie Rapid. W sumie zostały uszkodzone cztery samochody.

Najnowsze

Przejazd na czerwonym, zakończony dachowaniem

Pokonywanie skrzyżowania na "późnym pomarańczowym" może mieć bardzo poważne konsekwencje. Tak też było w tym przypadku.

Kilka dni temu w Gliwicach do poważnego wypadku. Kierujący Dacią Duster zignorował czerwone światło i z dość dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie. Uderzyło w niego prawidłowo jadące Renault Clio, co spowodowało przewrócenie się rumuńskiego SUV-a najpierw na bok, a później na dach. Przy okazji uszkodził on również, stojące po drugiej stronie skrzyżowania, Audi.

Przybyły na miejsce patrol policji odstąpił od nałożenia mandatu na 28-letniego kierowcę Dacii. Zamiast tego zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a sprawą zajmie się sąd.

Najnowsze