Paula Lazarek

Porsche 911 RSR z 1974 roku – wóz Pablo Escobara wystawiony na sprzedaż!

Porsche 911 RSR wersji IROC to rarytas, który możesz właśnie kupić!

Porsche 911 RSR z 1974 w specyfikacji IROC ma bardzo ciekawą historię, wiąże się ona z koszykarskich meczami All Star i wyścigami International Race od Champions na owalnym torze.

Pierwszy taki wyścig odbył się w 1974 roku – samochody Porsche były tak przygotowane przez zespół, by kierowca grał pierwsze skrzypce na wyścigu. W kolejnej edycji już IROC na torze pojawiły się Chevrolety Camaro, więc powstało tylko 15 egzemplarzy tego wyjątkowego modelu. 

Porsche 911 RSR z 1974 roku - wóz Pablo Escobara wystawiony na sprzedaż!

Porsche w specyfikacji IROC, które właśnie trafiło na aukcję (wystawiło je Atlantis Motor Group) było „własnością” Emmersona Fittipaldiego. Później, tym samym egzemplarzem na torze ścigali się John Tunstall oraz Roger Penske. 

Porsche 911 RSR z 1974 roku - wóz Pablo Escobara wystawiony na sprzedaż!

Po 1978 roku, samochód trafił do Ameryki Południowej, gdzie właściciem stał się słynny Pablo Escobar. Jeden z największych przestępców XX wieku uwielbiał wyścigi – model 911 RSR zmienił kolor i otrzymał bodykit rodem z Porsche 935. Samochód ma aktualnie przebieg 362 km i był w rękach Escobara aż do jego śmierci, potem trafił na warsztat inżynierów z USA, którzy przywrócili do życia dawny projekt z wyścigów IROC.

Za ile możecie kupić tę wyjątkową wyścigówkę? Bagatela, tylko 2 miliony dolarów! Są jacyś chętni?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze