Paula Lazarek

Porsche 911 GT2 RS ustanawia nowy rekord okrążenia północnej pętli!

Porsche 911 GT2 RS o mocy 700 KM, wyposażone w zestaw Manthey Performance Kit, zanotowało czas 6:43,300 min.

Rekordowy przejazd 14 czerwca odbył kierowca rozwojowy Porsche Lars Kern. Nowy zestaw Performance Kit został opracowany w ramach ścisłej współpracy inżynierów Porsche z Weissach ze specjalistami z ekipy Manthey, która swoją siedzibę ma w Meuspath nieopodal północnej pętli. Zaprojektowane z myślą o jeździe torowej komponenty Porsche Tequipment są już sprzedawane za pośrednictwem Porsche Centrów.

Plan zakładał pobicie dotychczasowego rekordu wśród samochodów drogowych – 6:48,047 min. Lars Kern za kierownicą 911 GT2 RS wywiązał się ze swojego zadania śpiewająco, bijąc poprzedni czas o 4,747 s. Samochód odbył przejazd na dopuszczonych do ruchu oponach Michelin Pilot Sport Cup 2 R, osiągając średnią prędkość 185,87 km/h.

Zestaw Manthey Performance Kit z oferty Porsche Tequipment składa się z komponentów podwozia i układu hamulcowego oraz elementów aerodynamicznych opracowanych specjalnie dla 911 GT2 RS. Obejmuje on również magnezowe obręcze kół z pakietu Weissach.

Docisk przedniej osi zwiększają dodatkowe klapy przedniego spojlera w połączeniu z karbonowymi osłonami podwozia oraz dodatkowymi elementami kierującymi powietrze w okolicy przednich kół. Przy 200 km/h siła docisku wzrasta z 49 do 70 kg. W przypadku tylnej osi przy tej samej prędkości rośnie z 93 do 200 kg – to efekt zastosowania nowego tylnego spojlera, zmodyfikowanego dyfuzora oraz aerodysków na tylnych kołach.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze