Porównywarka czy kalkulator ubezpieczenia OC? Korzystaj z obu!

Tradycyjne spotkania z agentem ubezpieczeniowym odchodzą do lamusa. Polscy kierowcy coraz częściej korzystają z porównywarek i kalkulatorów ubezpieczeniowych, by sprawnie porównać dostępne na rynku oferty ubezpieczycieli. Ale czy porównywarka i kalkulator to te same narzędzia? Sprawdź, czego nie wie porównywarka, co wie kalkulator ubezpieczenia OC.

Porównywarka to wiele kalkulatorów w jednym miejscu

Chcąc porównać w Internecie oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych, możesz działać na dwa sposoby, czyli:

l odwiedzić stronę www każdego z nich, odnaleźć kalkulator ubezpieczenia OC, wypełnić formularz i poczekać na wynik, czyli spersonalizowaną ofertę.

l skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, w której najpierw wypełniasz formularz, a następnie narzędzie przeszukuje sieć w poszukiwaniu ofert adekwatnych do danych podanych przez Ciebie w formularzu.

Jak widzisz, kalkulator ubezpieczenia OC to narzędzie dedykowane każdemu ubezpieczycielowi z osobna. Znajdziesz je na stronie wybranego TU. Formularz, który będziesz musiał wypełnić, stworzony będzie precyzyjnie, bo na podstawie oferty danego ubezpieczyciela.

Porównywarka ubezpieczeń zaś to zbiór ofert wielu ubezpieczycieli, a formularz, który wypełnisz na stronie, będzie kwestionariuszem zawierającym uniwersalne dane. To formularz uproszczony w porównaniu z kalkulatorem ubezpieczenia OC, bo dopasowany do ofert wszystkich TU na rynku. Przykładem porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych jest http://porownywarka-ubezpieczen-oc-ac.pl/.

Jakie zalety i wady ma porównywarka OC?

Po pierwsze, porównywarka to baza ofert wielu ubezpieczycieli działających na rynku, ale nie wszystkich. Oznacza to, że wyniki jednej porównywarki mogą różnić się od wyników innej. Pierwsza z nich wyświetli ci na przykład 12 różnych ofert, druga – 25 ofert, ale od innych ubezpieczycieli. W efekcie jeśli wprowadzisz w formularze obu tych porównywarek te same dane, dostaniesz inne wyniki. Warto więc wybrać taką, która współpracuje z jak największą liczbą ubezpieczycieli.

Po drugie, oferty, które widzisz w porównywarce nie zawsze są spójne z rzeczywistą ofertą ubezpieczyciela, a różnice w cenach polis sięgają od kilku do kilkuset złotych. Skąd te rozbieżności? Otóż uproszczony formularz porównywarki może nie uwzględniać promocji, zniżek czy programów lojalnościowych dostępnych u różnych ubezpieczycieli.

Czego nie dowiesz się z porównywarki?

Porównywarka nie uwzględni na przykład, że w Link4 możesz dostać 7-procentową zniżkę na zakup polisy przez internet. W czerwcu tego roku Generali zaś rozdawało swoim klientom zniżki na paliwo (10 gr/l), czego również nie powie ci porównywarka.

Nie dowiesz się z niej także o aktualnej promocji dostępnej w AXA Direct dla klientów mBanku. Marki te oferują klientom banku 15-procentową zniżkę na internetowy zakup polis OC i AC.

Porównywarka ubezpieczeń nie doda też do swoich kalkulacji promocji Link4 stworzonej we współpracy z NaviExpert. Za zakup polisy dostajesz licencję na nawigację NaviExpert, a następnie Link4 monitoruje Twój styl prowadzenia pojazdu i zwraca ci nawet 30% wartości polisy za bezpieczną jazdę.

Z drugiej strony – strony ubezpieczycieli nie powiedzą Ci o niższych cenach u konkurencji…

Co wybrać – kalkulator ubezpieczeń czy porównywarkę?

Jeśli jesteś wierny jednemu ubezpieczycielowi od lat i liczysz na zniżki za lojalność, od razu odwiedź stronę wybranego towarzystwa i skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia OC.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś swojego ubezpieczyciela, możesz na początku poszukiwań skorzystać z porównywarek ubezpieczeń online. Jak kupić tanie ubezpieczenie OC? Znajdź porównywarkę, która współpracuje z wieloma ubezpieczycielami na bieżąco aktualizuje ceny.

Podczas korzystania z porównywarek i kalkulatorów ubezpieczeniowych uważaj na strony, których celem jest wyłudzenie Twoich danych osobowych. To witryny podszywające się pod prawdziwe porównywarki i kalkulatory. Jeżeli połączenie ze stroną nie jest szyfrowane protokołem SSL lub strona znajduje się na liście ostrzeżeń KNF, prawdopodobnie trafiłaś na oszustów.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Niestety, większość ubezpieczycieli w Polsce nie oferuje dużych zniżek za lojalność. Wolą przyciągać nowych klientów atrakcyjnymi promocjami. Dlatego nie powinniśmy przywiązywać się do jednego ubezpieczyciela, tylko co roku szukać i sprawdzać, gdzie tym razem będzie najtaniej.
Katarzyna
ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze