Porównanie najpopularniejszych nawigacji samochodowych na rynku

Jazda samochodem jest dla wielu osób sposobem na życie i zarobek pieniędzy. Inni traktują z kolei ten środek transportu jako ruchomość, która dowiezie ich do konkretnego celu. Są też tacy, którzy uruchamiają auto po to, aby dotrzeć na wymarzone wakacje. Niezależnie od tego, do której grupy osób się zaliczamy, jedno jest pewne - planowanie trasy wymaga niekiedy użycia dodatkowych akcesoriów, które ułatwią nam osiągnięcie punktu docelowego. Do głosu dochodzą tutaj nawigacje samochodowe, dzięki którym w łatwy sposób możemy wyznaczyć pożądany cel. Sprawdźmy i porównajmy najpopularniejsze rozwiązania rynkowe.

Produkty, na które warto zwrócić uwagę

Rynek akcesoriów samochodowych jest niezwykle szerokim zagadnieniem. Skupia on wokół siebie wiele produktów, które ułatwiają poruszanie się po drogach. Odnosząc się do tematu, jakim są nawigacje samochodowe, musimy zauważyć, że istnieje kilka firm, które dzięki swojej renomie są chętnie wybieranymi rozwiązaniami. Pierwszym przykładem są produkty marki Garmin. Amerykańskie przedsiębiorstwo od wielu lat zajmuje się produkcją różnego rodzaju nawigacji. Spośród szerokiej oferty, godna uwagi jest nawigacja DriveSmart 65 MT-S EU. Dzięki dożywotniej aktualizacji tras kierowcy nie będą musieli martwić się o to, że napotkają problemy z ewentualnymi modyfikacjami dróg. Poza tym, produkt posiada duży, niemal 7-calowy wyświetlacz, komunikaty głosowe czy funkcje ostrzegania przed fotoradarami i wypadkami. Wspomniane rozwiązanie świetnie sprawdzi się zarówno dla kierowców indywidualnych, ale też tych, którzy jeżdżą zawodowo. 

Nawigacje samochodowe, które spełnią wymagania

Alternatywą dla produktów od Garmina są nawigacje samochodowe TOMTOM. Niezwykle popularny jest model GO Expert 7, który dzięki swojej specyfikacji, można zaliczać do grona urządzeń klasy premium. Wspomniana nawigacja posiada 7-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD oraz dożywotnią aktualizację map. Poza tym, produkt jest wyposażony w profile tras dla samochodów ciężarowych i osobowych. Oznacza to, że świetnie sprawdzi się niemal dla każdego. 

Poza wspomnianymi dotychczas propozycjami, opisywani producenci mają w swojej ofercie o wiele więcej godnych uwagi modeli. W przypadku Garmina będą to DriveSmart 55 czy Dezl LGV700. TOMTOM może z kolei pochwalić się alternatywą w postaci Go Classic 5. Poza tym, jeżeli chcemy skorzystać z oferty innego producenta, wówczas mamy do wyboru m.in. nawigacje NAVITEL oraz Modecom.

Akcesoria przydatne podczas korzystania z nawigacji

Korzystając z nawigacji powinniśmy mieć na uwadze to, że często będziemy potrzebowali dodatkowych akcesoriów, które zapewnią nieprzerwaną pracę tych urządzeń. Oczywiście, niemal każdy produkt posiada wbudowaną baterię. Jednak co w momencie, gdy wyruszamy w dalszą podróż? W takich sytuacjach z pewnością przyda się odpowiednia ładowarka do samochodu. Dzięki niej zapewnimy sobie stały dostęp do źródła energii i nie będziemy musieli się martwić o to, że nasz sprzęt rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Ponadto, ładowarki samochodowe są urządzeniami dość uniwersalnymi. To oznacza, że możemy je wykorzystać również do ładowania innych sprzętów, takich jak np. smartfony. 

Mając zapewnione stałe źródło energii, dobrze jest jeszcze zadbać o odpowiednie usytuowanie sprzętu. Tutaj z pomocą przychodzą uchwyty na telefon. Podobnie jak ładowarki samochodowe, akcesoria te zapewnią nam komfort użytkowania i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Możemy umieścić je w takim miejscu, które nie będzie kolidowało z widocznością, a dodatkowo zapewni nam dostęp do wszystkich funkcji. Dzięki temu będziemy mogli w pełni skupić się na drodze.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze