Popis Meeke w Brazylii

Kris Meeke nie miał sobie równych podczas szutrowego rajdu Curtiba w Brazylii. Druga runda Intercontinental Rally Challenge (IRC) przyniosła także zmiany w klasyfikacji mistrzostw - na czoło tabeli przesunął się z drugiego miejsca Freddy Loix.

Meeke na trasie Rajdu Curtiba

Brazylijskie szutry zdecydowanie pasowały Peugeotom 207 Super2000 i kierowcy tych aut zajęli dwa pierwsze miejsca. Kriss Meeke zwyciężył z prawie półminutową przewagą i na mecie mówił: – To była wspaniała impreza, prawdopodobnie najlepszy rajd, w jakim kiedykolwiek startowałem. Kierowca zespołu Peugeot UK wygrał podczas pierwszego etapu wszyskich siedem odcinków, więc w sobotę mógł w miarę spokojnie kontrolować sytuację.

Do walki włączył sie ostro Giandomenico Basso, choć po pierwszym dniu strata prawie 50 sekund do lidera była praktycznie nie do odrobienia, bitwę stoczył z Vouilliozem o drugie miejsce. Niestety na ostatnich oesach przegrał i musiał zadowolić się ostatnim miejscem na podium. Kłopoty miał Anton Allen, który najpierw uderzył w kamień na oesie uszkadzając zawieszenie, a kilka odcinków dalej dachował swoim Grande Punto S2000.

Pod nieobecność zwycięzcy Rajdu Monte Carlo Sebastiana Ogiera, komplet punktów zgarnął Kris Meeke. Jednak na fotel lidera wskoczył Freddy Loix, który zajął w Brazylii dopiero czwarte miejsce.