Ponad połowa skontrolowanych autobusów okazała się niesprawna!

Korzystając z komunikacji zbiorowej nie zastanawiamy się raczej nad tym, czy jedziemy w pełni sprawnym pojazdem. Jak wykazała ta kontrola, może być to poważnym błędem.

Inspektorzy ITD sprawdzali stan techniczny autobusów, którymi realizowane są regularne przewozy osób na terenie powiatu oleśnickiego i wrocławskiego. Do szczegółowej weryfikacji stanu technicznego autobusów wykorzystano mobilną stację diagnostyczną dolnośląskiej ITD.

Skontrolowano 16 autobusów. W 10 stwierdzono usterki stanowiące podstawę do zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W 8 przypadkach nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów były na tyle poważne, że zakończyły się wydaniem zakazu dalszego wykonywania przewozu osób.

Inspektorzy ITD mieli najczęściej zastrzeżenia do funkcjonowania układu hamulcowego. W jednym ze skontrolowanych autobusów różnica w sile hamowania kół na jednej osi wynosiła ponad 90 procent. Z niektórych pojazdów wyciekały płyny eksploatacyjne. Jeden z autobusów emitował do atmosfery spaliny wielokrotnie przekraczające  dopuszczalne normy zadymienia. W niektórych samochodach był też niesprawny system awaryjnego otwierania drzwi.

W jednym przypadku liczba poważnych usterek była tak duża, że ITD wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze