Motocyklistka pokona 7500 kilometrów samotnie przez Azję

27-letnia dziewczyna z Singapuru postanowiła przejechać motocyklem kilka tysięcy kilometrów w bardzo ciężkich warunkach przez dżungle, bagna, aż do Himalajów. Zamierza tego dokonać jadąc samotnie.

Vaune Phan to 27-latka z Singapuru, która wsiądzie na Suzuki DR200 i przejedzie kilka tysięcy kilometrów poprzez Azję, by zakończyć swoją podróż u podnóży Himalajów.

Phan jeździ motocyklami od siedmiu lat i do tej pory brała już udział w wyścigach typu Enduro. Poza pasją do jednośladów posiada jeszcze uprawnienia do nurkowania, uprawia surfing oraz skoki spadochronowe. 

Po kilku miesiącach przygotowań w czerwcu młoda kobieta wystartuje w podróż życia. Jej trasa rozpocznie się w Singapurze i będzie biegła przez Malezję, Tajlandię, Laos, Chiny, Tybet, aż po stolicę Nepalu – Katmandu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Phan powinna dotrzeć do celu 28 czerwca. Będzie nim obóz w drodze na Mount Everest znajdujący się na wysokości 5 100 m.n.p.m.

Przez całą podróż będzie aktualizowała swojego bloga na Facebooku oraz Instagramie z hasztagiem #beyondeverest. W tym wyzwaniu nie chodzi tylko o pokonanie własnych słabości i wymagającej trasy. Podczas podróży Phan będzie zbierała datki na rzecz niepełnosprawnych sportowców.

Trzymamy kciuki za Vaune Phan!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze