Pomysłowe ławki Forda z ładowarką i WiFi

Martwienie się o niemal zupełnie rozładowaną baterię smartfona należy do historii - przynajmniej dla spacerowiczów w Londynie. Ford oraz start-up Strawberry Energy, przygotowały wspólnie system „inteligentnych” ławek, oferujących darmową energię uzyskiwaną z paneli słonecznych, umożliwiająca naładowanie baterii telefonu oraz dostęp do sieci WiFi.

W ramach początkowej współpracy firma dostarczy 20 takich ławek (Ford Smart Benches), podwajając liczbę ławek zainstalowanych samodzielnie przez Strawberry Energy na początku tego roku. Zaawansowane technicznie meble uliczne mogą monitorować poziom hałasu, dwutlenku węgla, wilgotności i temperatury powietrza, a także ułatwiać turystom orientację i planowanie wędrówek. Informacje będą dostępne bezpłatnie dla użytkowników stanowisk w uczestniczących w projekcie dzielnicach Londynu.

„Uważamy w Fordzie, że miasto jutra powinno dawać ludziom poczucie szczęścia, bezpieczeństwa i bycia w kontakcie, więc patrzymy na to, jak projektować ulice, aby zrealizować te funkcje podczas spacerowania, jazdy na rowerze, jazdy samochodem, łączenia się z innymi i oczywiście, biznesu oraz usług, które wpływają na nasze gospodarki” – powiedziała Sarah-Jayne Williams, dyrektor Ford Smart Mobility w Europie. „Spacerowanie, tak jak jazda samochodem i przemieszczanie się środkami transportu publicznego, jest częścią podróżowania po mieście, takim jak Londyn. A Ford Smart Benches doskonale uzupełniają coraz bardziej uzależnione od komunikacji elementy współczesnego życia”.

Dostęp do sieci Wi-Fi i ładowanie, zarówno bezprzewodowe, jak i przez porty, są bezpłatne, nie tylko dla smartfonów, ale także tabletów, aparatów fotograficznych i innego sprzętu mobilnego. Osoby korzystające z tych mobilnych punktów będą miały też możliwość przekazania dotacji dla brytyjskich organizacji charytatywnych: St. Mungo, Rethink Mental Illness, Macmillan Cancer Support. Ford Motor Company Fund, oddział firmy zajmujący się działalnością filantropijną, dopisze darowizny otrzymane od użytkowników ławek, do 10,000 funtów przeznaczonych na każdą z tych organizacji charytatywnych.

„Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę kondycji, wygodę czy po prostu przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu, wiele osób lubi chodzić, ale jednocześnie obawiają się, że nie mają dostępu np. do map, mediów społecznościowych i serwisów informacyjnych podczas swojej wyprawy” – powiedział Miloš Milisavljević, założyciel i dyrektor generalny Strawberry Energy. „Inteligentne ławki Forda w Islington, Lewisham i Southwark staną się elementem, który sprawi, że spacerowanie pozostanie ulubionym sposobem spędzania czasu przez londyńczyków”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze