Pomysł Forda na ochronę drzwi, naszych i sąsiada

Pośpiech przy wchodzeniu do auta, wysiadaniu, chwila nieuwagi i bach! Na sąsiednim aucie pionowa rysa, a na naszych drzwiach kolorowy pasek. Konstruktorzy Forda znaleźli sposób, który ochroni zarówno nasze drzwi od potencjalnych uszkodzeń, ale i sasiądujące pojazdy.

fot. Ford
fot. Ford

Badanie przeprowadzone na terenie Wielkiej Brytanii wykazało, że aż 57 procent kierowców uczestniczyło w sytuacji, gdy drzwi ich auta zostały zarysowane, czy nawet lekko wgniecione, przez nieuważnych parkujących lub zamaszyście otwierających drzwi samochodu. Takich rys nie pokrywa żadne ubezpieczenie, a ich naprawa jest dość droga i na wyspach osiąga ponad 250 funtów. Dlatego też rozwiązanie proponowane przez Forda wydaje się interesujące dla wszystkich, którzy lubią perfekcyjny wygląd aut i chcą mu oszczędzić takich atrakcji. 

Nowa osłona krawędzi drzwi będzie wprowadzona po raz pierwszy do produkcji w Fordach Focusach na początku 2012 roku. Jest to gumowa nakładka, która wysuwa się w trakcie otwierania drzwi i całkowicie chowa podczas zamykania. Mechanizm jest prosty, ma być wytrzymały i nie kolidować z konstrukcją auta. Ma także nie blokować drzwi, gdy zbyt szybko je zamkniemy – czas reakcji na schowanie oslony to 60 milisekund. 

Tego typu rozwiązania w postaci gumowych nakładek dostępne są na praktycznie każdej stacji benzynowej. Niestety elegancja tych produktów pozostawia wiele do życzenia, dlatego też mechanizm Forda wydaje się świetnym pomysłem na połączenie praktycznego rozwiązania z nowoczesną funkcjonalnością. Oby dzięki temu paskudne rysy na zawsze zniknęły z naszych ukochanych aut. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze