Pomóżmy malutkiej Lence

Akcja charytatywna, którą Motocaina chce wesprzeć, ma na celu zgromadzenie środków na zoperowanie oczek 3,5 miesięcznej dziewczynki. Trwa zbiórka motoryzacyjnych gadżetów, rzeczy należących do znanych osób ze świata sportu motorowego lub przedmiotów, które zechcą oni na ten szczytny cel przekazać.

Akcja rozpoczęta na forum „Motocykle” na GoldenLine, polega na zorganizowaniu aukcji, podczas której za pomocą sprzedawanych tam trudnych do zdobycia przedmiotów, uzbierają się środki na operację dla malutkiej Leny.

3,5 miesięczna kruszynka urodziła się z wyjątkowo rzadko spotykanym zespołem wad wrodzonych nazwanych Zespołem Cantrella – częstość występowania pentalogii Cantrella wynosi od 1/100 000 do 1/200 000.

Dużo można by pisać o tym jakie nieprawidłowości wystąpiły u Lenki. Zaraz po urodzeniu dziewczynka przeszła operację ratującą życie. Teraz czekają ją kolejne zabiegi, które mamy nadzieje zakończą się pozytywnie i wreszcie będzie mogła cieszyć się swoim dziecięcym życiem.

Jedną z najtrudniejszych wad jaka dotknęła Lenkę jest wada, która polega na nie wykształceniu się gałek ocznych. Pod opieką  specjalisty okulistyki – Profesora Piotra Jaworskiego – możliwe jest wykonanie implantów gałek ocznych. Koszt tych zabiegów znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Lenki. Najpóźniej za 5 – 6 tygodni Lena musi mieć pierwszą operację, koszt jednego zabiegu to ponad 11 tys. złotych, a takich operacji czeka ją około siedmiu. W sumie potrzebna jest kwota około 80 tys. złotych.

Czy są nadzieje, że po kolejnych operacjach będzie już dobrze? Nikt nie da takiej gwarancji, bo z tego co mówi mama Leny, jest to jedyny przypadek Zespołu Cantrella w Polsce. Dziewczynka jest jedynym dzieckiem, które przeżyło tak długo. Do tej pory dzieci umierały w 6 – 7 dobie życia i nikt tych przypadków nie opisywał. Chęć do życia tej kruszynki nie wymaga zatem komentarza…

Jeśli ktoś może wspomóc akcję cenną zdobyczą od uznanego sportowca (wiadomo, że przedmioty od takich osób najszybciej znajdą kupców), lub dysponuje motoryzacyjnymi gadżetami, prosimy
o konktakt mailowy: redakcja@motocaina.pl, przekażemy je we właściwe miejsce.

Na potrzeby finansowania leczenia małej Lenki zostało utworzone specjalne konto bankowe
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” www.dzieciom.pl/8082

nr konta:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Ziółkowska Lena

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze