Pomoc przez moc – bicie rekordów prędkości motocyklem Victory

W USA popularne są różne programy mające na celu pracę z "trudną" młodzieżą, zachęcenie ich do uczestniczenia w zajęciach dodatkowych w szkole, uczenia pracy zespołowej, pewności siebie.Taki program uruchomiła Laura Klock z Klock Werks Kustom Cycles. Program nazwała "Program odbudowy motocykla - Pomoc przez Moc".

Victory Motorcycles we współpracy z Lloyd’z Motorworks oraz Klock Werks Kustom Cycles postanowili skorzystać z tej inicjatywy i zrobić coś wyjątkowego. Wpadli na pomysł, aby przy współpracy z młodzieżą zbudować wyjątkową maszynę. Za cel wybrano pobicie krajowego rekordu prędkości podczas legendarnej imprezy w Bonneville. Do współpracy przy tym ambitnym projekcie zaproszono Pine Bush High School. Jako maszynę bazową wybrano Victory Hammera.

Silnik, Freedom 106, napędzający Victory Hammera został mocno zmodyfikowany. Silnik doładowano (ProCharger B-1), dostrojono, uzyskując wynik ponad 200 koni mechanicznych. W efekcie udało się uzyskać imponujący wynik 278,93 km/h, który okazał się wynikiem rekordowym!

Cel został zrealizowany. Akcja współpracy z młodzieżą okazała się pełnym sukcesem. Młodzież na własnej skórze poznała jakie efekty daje współpraca w uzyskiwaniu założonych wyników. I to jakich wyników!

Marka motocykli Victory jest obecna również w Polsce. Jej importerem jest V Cruiser sp. z o.o. z Poznania. W ofercie firmy można znaleźć pełną gamę motocykli amerykańskiego producenta, akcesoria i części oraz specjalna odzież sygnowana marką Victory. Motocykle Victory to przede wszystkim modele Cruisers, z których każdy jest właściwie dziełem sztuki oraz dowodem na odwagę i nietuzinkowość projektantów. Designerzy Victory, sami będąc motocyklistami, puszczają wodze fantazji tworząc motocykle, których magnetyzm nie pozostawia nikogo obojętnym. W ofercie Amerykanie mają także zjawiskowe Baggers oraz motocykle typu Tournig, przygotowane dla podróżników, którzy nie boją się długich tras, ale nie chcą też rezygnować z komfortu podróży.

Victory Motorcycles Club zrzesza kilkanaście tysięcy pasjonatów na całym globie, w Polsce reprezentowanych przez Victory Riders Poland.

Więcej o marce tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze