Południowa Obwodnica Warszawy ma 20 kilometrów! Mapa

Wspaniale! Dobre wieści dla Warszawiaków! Cieszymy się z każdego kilometra obwodnicy stolicy - od dziś kierowcy mogą korzystać z kolejnego, prawie trzykilometrowego odcinka prowadzącego do węzła Puławska.

Tym, którzy mieszkają na południowych krańcach Warszawy, dojadą szybciej w te rejony stolicy, do których dojazd zajmował często nawet godzinę. Również osoby podróżujące z Białołęki na Ursynów mają od dziś nie lada ułatwienie.

Podróżujący z zachodu autostradą A2 lub ekspresową ósemką z Bemowa czy Bielan, na węźle Konotopa wjeżdżają na trasę główną, gdzie mają do dyspozycji po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Nowa trasa pozwoli na sprawniejszą komunikację z rejonami południowych dzielnic stolicy.

Kierowcy jadący poza godzinami szczytu z Bielan dojadą na Mokotów w niewiele ponad kwadrans a z Pruszkowa w ok. 20 min. Wprowadzone tymczasowe rozwiązania techniczne na węźle Puławska , do czasu realizacji ostatniego odcinka POW od w.Puławska do w.Lubelska, pozwolą na zminimalizowanie utrudnień dla kierowców a także umożliwią maksymalne wykorzystanie wszystkich zrealizowanych obiektów w węźle (podobne rozwiązanie zostało wprowadzone na S8 węzeł Warszawa-Zachód – z DK 2 ul. Połczyńska jako tymczasowa organizacja przez otwarciem autostrady A2).

Ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Puławska a Lubelska jest na etapie opracowywania dokumentacji projektowej w formie koncepcji programowej, będącej uszczegółowieniem zapisów z decyzji środowiskowej. Zadanie przewidziane jest do realizacji po zapewnieniu środków finansowych.

Źródło: GDDKiA

W materiałach dodatkowych poniżej można pobrać mapy obwodnicy.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Tylko w Polsce można tak pokręcić ruch że kosmos się nie równa.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze