Polskie Radio Kierowców poinformuje o utrudnieniach na drodze 1 listopada!

Wszystkich Świętych jestem czasem wyjątkowym, także pod względem wzmożonego ruchu drogowego. Korki na trasach krajowych i w miastach, zmiany w organizacji ruchu – często właśnie z tym kojarzy się kierowcom 1​ listopada. Od tego roku towarzyszyć im będzie Polskie Radi​o Kierowców, gdzie znajdą najświeższe informacje na temat utrudnień drogowych.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem zadumy, w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych. Niektórym jednak to święto może kojarzyć się także z dużymi utrudnieniami na drogach, wydłużonym czasem dotarcia do innych miejscowości oraz brawurową jazdą niektórych kierowców.

Polskie Radio Kierowców, nowa dziewiąta antena Polskiego Radia, towarzyszy kierowcom od 16 października br. W dzień Wszystkich Świętych oraz w dniach poprzedzających w specjalnej ramówce usłyszymy najświeższe informacje dotyczące aktualnych warunków na drogach. 30 października w godz. 14.00-20.00 studio Polskiego Radia Kierowców w Warszawie połączy się z MOP Baranów – stacją Orlen, skąd nasi dziennikarze będą raportować o utrudnieniach na głównych trasach w kraju. 31 października w godz. 10.00–16.00 Polskie Radio Kierowców również pojawi się na drogach i poinformuje m.in. o warunkach pogodowych. 1 listopada przez cały dzień na antenie usłyszymy aktualności dotyczące sytuacji drogowej w największych miastach w kraju, gdzie znajdują się najczęściej odwiedzane cmentarze.

Cieszymy się, że Polskie Radio Kierowców spotkało się z tak dużym zainteresowaniem słuchaczy. Audycje tworzymy wspólnie z naszymi odbiorcami, którzy dzwoniąc i pisząc do nas, informują o aktualnych warunkach na drogach w ich regionie. Zależy nam, aby nowa antena Polskiego Radia przede wszystkim przyczyniła się do poprawy kultury jazdy oraz bezpieczeństwa, także w tak wyjątkowy dzień, jakim jest Wszystkich Świętych – wskazuje Agnieszka Kamińska, Prezes Polskiego Radia.

Informacje z Polskiego Radia Kierowców w ramach specjalnego wydania usłyszymy również na innych antenach. W Programie 1. będą to przede wszystkim porady w Muzycznej Jedynce, Ekspresie Jedynki oraz Czterech Porach Roku dotyczące m.in. zabezpieczenia przedmiotów w aucie tak, aby jazda przebiegła bezkolizyjnie oraz zadbania o swój dom oraz zwierzęta podczas długiej nieobecności.

W Trójce i Polskim Radiu 24 usłyszmy natomiast krótkie raporty o aktualnych warunkach na drogach. W Programie 3. będzie to minuta przed każdym serwisem o pełnej godzinie, natomiast w Polskim Radiu 24 – minuta po każdym serwisie. Polskie Radio Kierowców jest dostępne poprzez aplikację mobilną, stronę internetową oraz w technologii DAB+. Tylko w pierwszym tygodniu funkcjonowania anteny bezpłatną aplikację pobrało ponad 10 tys. użytkowników, a główny portal Polskiego Radia Kierowców odnotował blisko 40 tysięcy odsłon.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze