Polskie modelki w kalendarzu Pirelli - galeria zdjęć

01 grudnia 2010
6
W Moskwie zaprezentowano 38 edycję Kalendarza Pirelli - na 2011 rok. W tym prestiżowym przedsięwzięciu wzięły udział także polskie modelki - tę uczę dla oczu przygotwał mistrz kreacji wizualnej - Karl Lagerfeld.

 

HERA - Julianne Moore
fot. Pirelli

W edycji z 2008 r. Patrick Demarchelier uwiecznił Chiny; w wydaniu z 2009 r. Peter Beard nakreślił portret Botswany, a w 2010 r. Terry Richardson przedstawił Brazylię; Kalendarz na 2011 rok jest natomiast ucieleśnieniem twórczego geniuszu Karla Lagerfelda.

 

Modelki w roli mitologicznych postaci
W swoim paryskim studiu Lagerfeld stworzył "Mitologię" - kalendarz odzwierciedlający jedną z jego największych pasji, czyli mitologię Greków i Rzymian - opowieści o pochodzeniu ludzkości, opowiedziane
w formie relacji z przygód bogów, bogiń, herosów i heroin. "Mitologia" zabiera nas w podróż w czasie, w którą udajemy się niesieni uniwersalnym językiem fotografii, aż do źródeł cywilizacji klasycznej. Kalendarz Pirelli pokazuje kolebkę cywilizacji - kraj, gdzie niemal 140 lat temu powstała firma mająca wkrótce stać się wielonarodową korporacją, posiadającą oddziały w ponad 160 krajach świata.

Kalendarz 2011 składa się z 36 fotografii przedstawiających 24 różne obiekty, między innymi bogów, herosów i mity. Lagerfeld w swoisty sposób "wyrzeźbił" kierując się rygorem estetycznym oraz wielokrotnymi odwołaniami do sztuki rzeźbiarskiej i jej charakterystycznych elementów. Wszystkie zdjęcia są czarno-białe, co nadaje im szczególny charakter, podkreśla piękno sylwetek ujętych w ostrym kontraście chromatycznym, a także pewną trójwymiarowość dzięki mistrzowskiemu wykorzystaniu światła.

ARTEMIS - Daria Werbowy
fot. Pirelli

- Aktorki i modelki przywracają tych nowych herosów do życia i przedstawiają sobą nową koncepcję piękna - powiedział Karl Lagerfeld, który w Kalendarzu Pirelli na 2011 r. przekazał idylliczne, nieśmiertelne odzwierciedlenie piękna. Jego nowa koncepcja piękna opisywana jest w szczególności przez takie pojęcia jak: uroda, młodość, poświęcenie dopracowanej formie oraz pożądanie. Koncepcja ta oddaje istotę nowoczesności w mitologii.

 

W prezentowanej edycji występuje 21 głównych bohaterów: 15 modelek, 5 modeli, a także amerykańska aktorka Julianne Moore. Do udziału w tej niezwykłej sesji zaproszono także polskie modelki: Magdalenę Frąckowiak i Anję Rubik. Listę modelek wraz z ich opisami można znaleźć w materiałach dodatkowych poniżej.

Materiały dotyczące Karla Lagerfelda, wywiad oraz jego wypowiedzi zamieszczamy poniżej.
Ponadto w załączonych artykułach można znaleźć "Podróż do świata mitów" z objaśnieniem poszczególnych postaci, w które wcielają się modelki oraz przypisanie im poszczególnych ról.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!