Polskie drogi tematem do dyskutowania i obstawiania

Budowa kolejnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych w Polsce to niekończąca się historia. Dzieje się tak z różnych przyczyn, a kierowcy z utęsknieniem czekają na otwarcie kolejnych odcinków dróg. Okazuje się, że można nie tylko dyskutować na ten temat, ale nawet obstawiać, kiedy prace zostaną zakończone.

Tak to już jest z naturą człowieka, że ludzie lubią się zakładać i mieć rację. Dyskusje w gronie znajomych czy w social mediach to często przekonywanie, że ma się rację albo że wie się lepiej. Taką ludzką skłonność wykorzystują zakłady bukmacherskie. Można w ich ofercie znaleźć zakłady wzajemne kompletnie niezwiązane ze sportem, ani światem show-biznesu.

Obwodnica Warszawy: latem czy jesienią?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze w grudniu poinformowała, że w 2020 roku ma zostać ukończonych 340 kilometrów nowych dróg w naszym kraju. W tym roku zrealizowanych ma zostać 30 zadań na budowę różnych odcinków dróg. Taki przynajmniej jest plan, bo od lat wiemy, jak to jest z budową dróg. Czasem plany krzyżuje pogoda, czasem kłopoty finansowe wykonawców, czy problemy podczas budowy. Oddanie do użytku kolejnych odcinków jest więc trochę loterią. Fakt ten zainspirował zakłady bukmacherskie. Największy w Polsce bukmacher STS obecnie pyta klientów: „Czy budowa Południowej Obwodnicy Warszawy zostanie zakończona do 31. sierpnia 2020?”. Większe szanse są na to, że tak się nie stanie. Kilka miesięcy temu przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury informowali, że Południowa Obwodnica Warszawy jest ukończona w 70%, całość ma zostać oddana do użytku do końca 2020 roku. Konkretnej daty nie poznaliśmy, co dało pole do dyskusji i typowania.

Zakopianka spędza sen z powiek

Niedawno w ofercie STS był także zakład dotyczący innej ważnej drogi w Polsce, a mianowicie „nowej zakopianki”. Budowa tej trasy do łatwych nie należy. Nie tylko z powodu tego, że trzeba m.in. drążyć tunele, ale także dlatego, że trzeba dobrze zaplanować zmiany w ruchu na tzw. starej zakopiance – tak, by nie dochodziło do kompletnego paraliżu. W 2019 roku otwarto 7-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój. Oddanie do użytku wszystkich trzech fragmentów drogi ma ułatwić poruszanie się turystom do i z stolicy polskich Tatr. Inwestycja warta ponad 2 miliardy złotych ma zostać ukończona w 2021 roku.

Dobre wieści z Częstochowy

Dobrym tematem do dywagacji i obstawiania w zakładach bukmacherskich był odcinek autostrady A1 łączący Pyrzowice z Częstochową i sama obwodnica Częstochowy. Przypomnijmy, że w 2019 roku oddano do użytku dwa odcinki. Pierwszy liczący 33 km połączył Pyrzowice z Blachownią, a drugi oddany tuż przed świętami Bożego Narodzenia liczył 20 km i powstał pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. Co prawda można się na tym odcinku autostrady poruszać jedynie z maksymalną prędkością 80 km/h, ale sam fakt oddania tego fragmentu przed końcem 2019 roku można było uznać za sukces. Nie funkcjonują jednak nadal wszystkie węzły i zjazdy z autostrady. Przypomnijmy, że część inwestycji początkowo była realizowana przez włoską firmę, ale GDDKiA odstąpiła od umów, co spowolniło realizację zadań. Stąd i możliwość typowania ukończenia tego ważnego odcinka na trasie z południowej granicy Polski z Łodzią. Jak widać, samo życie dostarcza tematów dla wielu branży i firm…

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze